Półka ulubionych książek Anny Pasikowskiej.

11129395_872774416129368_2097694764_n

Książki, a właściwie powieści które najchętniej czytam, bo najbardziej ten gatunek literacki lubię, to literatura tak zwana popularna. Z wykształcenia jestem filologiem i wszystko, co trzeba, w swoim życiu przeczytałam. Niektórzy zwą to literaturą ambitną, czyli przez większość znienawidzoną – toteż, kiedy zakończyłam swoje literackie uniwersytety, postanowiłam, że nigdy więcej nie będę czytać książek, przy czytaniu których się męczę, które mnie nudzą, a zagłębianie się w kolejne strony tekstu to droga przez mękę.

Podążając za swoim postanowieniem oraz traktując czytanie tylko i wyłącznie jako rozrywk11139806_872774622796014_458682659_nę, oderwanie się od codzienności i wędrówkę po światach nieznanych, całkiem przypadkowo już bardzo dawno temu trafiłam na powieść Daniele Steel ?i potem sięgałam po kolejne i kolejne. Zakochałam się w literaturze tej autorki przeczytałam kilkadziesiąt z około stu przez nią opublikowanych. Zresztą widać to po zawartości półki z moimi ulubionymi książkami. Nie będę się rozwodzić cóż to za literatura, bo chyba nie ma kobiety czytającej, która nie znałaby wspomnianej autorki, a nawet jeśli się do tego nie przyznaje to i tak ją zna. Chyba nie można nie słyszeć chociażby, o pisarce która sprzedała najwięcej egzemplarzy książek na świecie.

Drugą moją ulubioną autorką jest nasza Stanisława Fleszarowa Muskat i choć zachwycam się tylko kilkoma jej powieściami, a najbardziej trylogią Pozwólcie nam krzyczeć, Przerwa na życie, Wizyta to właśnie dla nich uwielbiam ją nieustająco i właśnie ten tryptyk przeczytałam najwięcej razy w swoim życiu.

Ostatnio odkryłam literaturę angielskiej współczesnej pisarki Santy Montefiore. Jej twórczość jest jak najpyszniejszy tort dla zmysłu smaku. Jest w niej również to, co bardzo lubię w literaturze: łączenie historii ze współczesnością lub akcja umieszczona w historycznej już rzeczywistości w egzotycznych krajach jak Argentyna czy Chile. Bardzo wiernie odtworzone realia, ciekawie ujęty świat przedstawiony powodują, że powieści oprócz emocji w czasie czytania zawierają walory poznawcze.

Jest i moja ulubiona klasyka Anna Karenina, Trędowata, Rodzina Połanieckich, Kariera Nikodema Dyzmy ? o tych pozycjach raczej pisać nie trzeba.

Z innych autorów Judith Krantz, Paullina Smons i jej Jeździec Miedziany, Dan Brown, Teresa Revay.

Polska literatura współczesna? Anna Rybkowska Jednym tchem i Zwolnij kochanie oraz Anna Klejzerowicz: List z powstania ? to moje ulubione powieści.

 

 

 

 

 

 

 

 

11136963_872774506129359_1944629595_n

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>