MARY REYNOLDS „Ogrodowe przebudzenie” *****

MARY REYNOLDS „Ogrodowe przebudzenie” *****   153669881_5834401503252578_1460480164785569797_o
Tłumaczenie: Katarzyna Makaruk.
Książka przekazana przez WYDAWNICTWO LITERACKIE.
„Czym zatem jest piękno i co oznacza? Jeśli pozbędziecie się zasłony dymnej, zwierciadeł i kulturowych pułapek, piękno okaże się nagą prawdą. Przypomina nam o naszym wyższym „ja”, o bóstwie, które jest w nas, bo pierwotna natura wszystkich stworzeń jest boska. Pozwala nam zobaczyć, kim jesteśmy i kim byliśmy, gdy pojawiliśmy się na Ziemi” (str.43)
Początkowo wydawało mi się, że jest to poradnik dla właścicieli ogrodów. Też, ale w tej książce jest coś więcej. Historia człowieka, zawsze integralnie związanego z Ziemią, magia, symbole, prawda o naturze. Książka napisana pięknym językiem z cudownymi ilustracjami. Są w niej i rady jak urządzić magiczny ogród, opowieści o przyrodzie. Przepiękne wydanie dopełnia całości. Polecam nie tylko właścicielom ogrodów, ale wszystkim tym, którzy czują potrzebę obcowania z naturą, mają w swoim świecie chwilę czasu na zadumę i potrafią docenić taką zwykłą codzienną magię życia. Najwyższa ocena. (Grażyna Strumiłowska)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>