C.L. TAYLOR „Nieznajomi” *****

C.L. TAYLOR „Nieznajomi” *****  152751409_5826189030740492_5322962745002346488_o
Tłumaczenie: Anna Esden-Tempska.
Książka przekazana przez wyd. ALBATROS.
Troje bohaterów: Alice – rozwiedziona czterdziestolatka, prowadząca butik w galerii handlowej, Gareth – ochroniarz w galerii, mężczyzna w średnim wieku, opiekujący się chorą na demencję matką i Ursula – samotna, po traumatycznym przeżyciu kleptomanka.
Ci ludzie mieszkają w tym samym mieście, ale są sobie obcy. Nie wiedzą, że los połączy ich w bardzo dramatycznych okolicznościach.
Fantastycznie napisany i skonstruowany thriller. Napięcie narasta z każdą stroną. Alice po poznaniu Simona, zaczyna być prześladowana. Ursula wynajmuje pokój u dziwnego mężczyzny, a matka Garetha otrzymuje dziwne wiadomości od dawno zaginionego męża. Na dodatek w mieście znikają młodzi mężczyźni. Powieść zawiera wiele wątków, ale wszystkie zostają ze sobą perfekcyjnie połączone. Każdy z bohaterów jest wnikliwie opisany, jego zachowania są mocno umotywowane. Nie byłam w stanie oderwać się od tej lektury. Przewrotna, myląca tropy, wciagająca, prowadząca do nieprzewidywalnego zakończenia. Najwyższa ocena i gorąco polecam. (Grażyna Strumiłowska)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>