MONIKA SJOHOLM „Stacje serc” ⭐️

MONIKA SJOHOLM „Stacje serc” ⭐️  war_edited_edited
Książka przekazana przez wyd. SONIA DRAGA.
Róża, porzucona kobieta przed czterdziestką próbuje skleić swoje życie. Ma na to jeden sposób. Spacery po Warszawie. W czasie gorącego lata poznaje przez internet Mateusza, człowieka, który mieszka wszędzie i nigdzie. Jeździ po świecie. Tych dwoje samotnych, pokiereszowanych przez życie ludzi zaczyna łączyć dziwna więź. Oboje próbują uciec, choć wiedzą że ucieczka od samego siebie nie jest możliwa.
„Stacje serc” to książka niesamowita, inna, oryginalna, poruszająca. Oprócz tych dwojga bohaterów, mamy tu najważniejszą postać – miasto. Opisy Warszawy są cudownie plastyczne, oddają klimat miasta, wraz z barwami, zapachami, kolorami.
Ta powieść wciąga, wsysa czytelnika, dokonuje na nim swego rodzaju wiwisekcji, zmusza do wielu przemyśleń. Do tego piękny język, powodujący, że nie sposób oderwać się od tej lektury. Mądra, ważna, wspaniała powieść, do której wiem, że będę wracać (pomimo utrudniającego czytanie bardzo małego druku). Złota gwiazdka i jestem pewna, że to będzie jedna z najlepszych i najważniejszych powieści tego roku. Lektura obowiązkowa, głęboka i piękna. (G.S.)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>