MARTA KISIEL: „DYWAN Z WKŁADKĄ” ⭐

MARTA KISIEL: „DYWAN Z WKŁADKĄ” ⭐   k1
KSIĄŻKA PRZEKAZANA PRZEZ WYD. WAB
RECENZJA PRZEDPREMEROWA

„Dywan z wkładką” mnie zachwycił. Intrygą, bohaterami, inteligentnym humorem, bardzo charakterystycznym dla autorki językiem.
Kiedy w kuchni zaczynają dziać się podejrzane rzeczy, konieczny staje się remont. Ale jeśli, zamiast zmagać się z remontem, można uciec z miejskiego zgiełku i nabyć dom w cichym zakątku? Rodzina Trawnych decyduje się na tę drugą opcję. Inżynier Andrzej Trawny, człowiek o anielskim usposobieniu, Tereska Trawna, jego żona, która w małym paluszku ma wszelkie tajemnice księgowości (kobieta o temperamencie wulkanu), szesnastoletnia Zoja – absolutna feministka i ekolożka, dwunastoletni Maciejko, który z trudem egzystuje poza internetem oraz dość wiekowy owczarek nizinny o egzotycznym imieniu Piña Colada swojsko zwany Pindzią zamierzają (każde po swojemu) wykorzystać sielskie otoczenie nowego domostwa. Życie rodzinne jednakże nabiera przyśpieszenia, gdy z wizytą pojawia się trojga nazwisk Mira, matka Andrzeja. Bo czyż może być inaczej, kiedy podczas joggingu teściowa i synowa trafiają na doskonale im znany dywan z martwym sąsiadem w środku? A wszystko wskazuje na to, że producentem świeżutkich zwłok może być ich ukochany syn i mąż?
Czy uda im się udowodnić niewinność Andrzeja? Kto zabił dokuczliwego sąsiada? Dlaczego Zoja i Maciejko śledzą babcię i matkę?
Książka absolutnie cudowna. Nie mogłam się zdecydować, czy bardziej mnie rozśmieszyła, czy zachwyciła językiem. Klimat rodem z wczesnej Chmielewskiej, ale słownictwo typowe dla Marty Kisiel. Czyli podwójna przyjemność. Zapewniam, że trzy pokolenia Trawnych dostarczą Wam potężnej porcji rozrywki i nawet nie zauważycie, kiedy wraz z ową rozrywką wchłoniecie kilka mądrych uwag na temat kondycji współczesnego świata.
Polecam serdecznie. To mój osobisty number one w rankingu komedii kryminalnych.
(M.J.Kursa)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>