MARCIN FALIŃSKI, MAREK KOZUBAL: „OPERACJA SINGE” *****

MARCIN FALIŃSKI, MAREK KOZUBAL: „OPERACJA SINGE” *****  op_edited
KSIĄŻKA PRZEKAZANA PRZEZ WYD. CZARNA OWCA

Oficer wywiadu i dziennikarz, którego pasją jest historia oraz zaginione dzieła sztuki, to naprawdę dobry tandem. Obaj pokazali już swoje możliwości w „Operacji Rafael”. Teraz powracają w kontynuacji, dając czytelnikom możliwość ponownego spotkania z przedwojennymi pracownikami legendarnej Dwójki i Marcinem Łodyną.
W fabule splatają się wątki z lata 1939 roku, rok 1943, kiedy żołnierze armii Andersa zgrupowali się w Iraku i Palestynie, lata sześćdziesiąte w PRL-u oraz współczesne misje wywiadowcze.
Marcin Łodyna ze swoją partnerką przy współpracy CIA musi zlokalizować i zinfiltrować tajemnicze obiekty na jednej z wenezuelskich wysp. Na prośbę ministra Wiatra stara się również odnaleźć wywiezione przez jednego z dwójkowiczów do Wenezueli ważne dla obronności kraju materiały. Czy mu się to uda? Skąd na Margaricie taki wysyp rosyjskich agentów? Czy Amerykanie mają rację, podejrzewając, że Rosjanie mają w polskiej Agencji Wywiadu umiejscowionego na samej górze agenta? Czy Łodynie uda się w poszukiwaniach wyprzedzić konkurencję?
„Operacja Singe” to świetnie napisany thriller szpiegowski, który czyta się jednym tchem. Ma wszystkie atuty tego gatunku – mocno zarysowanych bohaterów, mnóstwo wątków, które na kolejnych stronach pięknie się splatają, tworząc pełny obraz całej historii, napięcie i fascynującą zagadkę. Ta powieść przeniesie Was w czasie i przestrzeni. Polecam.
(M.J.Kursa)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>