MICHAŁ NOGAŚ: ” Z NIEJEDNEJ PÓŁKI” *****

MICHAŁ NOGAŚ: ” Z NIEJEDNEJ PÓŁKI” *****  135835886_3685625021503526_1386988015747061330_n
KSIĄŻKA PRZEKAZANA PRZEZ WYD. AGORA

Nie będę ukrywać, że z ogromną uwagą śledzę recenzje Michała Nogasia, jego wywiady i posty.
„Z niejednej półki” to właśnie zbiór wywiadów z największymi tuzami literatury, obcej i polskiej. Nie będę wymieniać nazwisk wszystkich rozmówców. Powiem tylko, że nie brakuje pośród nich noblistów. Czyta się te wszystkie rozmowy nie tylko z ogromną przyjemnością. Te pytania i odpowiedzi natychmiast włączają opcję myślenia i sprawiają, że chce się sięgnąć po książki przepytywanych pisarzy. Bo oni nie tylko opowiadają o tym, co ich w jakiś sposób ukształtowało, co daje impuls do pisania. Oni przede wszystkim objaśniają świat.
Książka jest pięknie wydana, zilustrowana przez Joannę Rusinek i przyjemnie obfita. A niesie w sobie tyle treści, że nie da się jej przeczytać w całości od razu. Po każdym wywiadzie trzeba ochłonąć , żeby zrobić miejsce kolejnemu gościowi.
„Z niejednej półki” to niezbędnik dla wielbicieli literatury. To przewodnik, który pomoże nam wyłuskać ważne książki i głębiej w nie wniknąć. Polecam!
(M.J.Kursa)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>