MARCIN SINDERA „WRÓŻDA” *****

MARCIN SINDERA „WRÓŻDA” *****
KSIĄŻKA PRZEKAZANA PRZEZ WYD. LIRA 123315440_5319271801432220_3019645503194310830_n
Czasy przed panowaniem pierwszych Piastów. Między Vistulą, a Viduą (Wisłą i Odrą) grodem Giecza włada kniaź Popiołowłosy. Ten sam, który przyczynił się kiedyś do krwawych wydarzeń wśród Sklavenów. Po latach Draconis, jeden z ocalałych, potomek ludzkiej kobiety i Boga Żmija pragnie dokonać wróżdy na słowiańskim kniaziu. Popiołowłosy dokonał bowiem rzeczy, które uprawomocniają Draconisa do wykonania krwawej zemsty rodowej. Dzięki sprytowi i odwadze, a także nadzwyczajnym możliwościom, Draconis trafia do grodu kniazia. Okazuje się, że zemsta, która przez lata rosła w siłę najlepiej będzie smakować na zimno…
Bitwy, intrygi, słowiańskie wierzenia, demonologia, niesamowity starosłowiański świat rębajłów i wojów. Świat, w którym prym wiodą mężczyźni. Nie ma tutaj miejsca na skruchę, wina zawsze niesie ze sobą karę, najczęściej śmiertelną. Prosty świat, a jednak niezwykły.
Przyznaję pięć gwiazdek za wciągające zwroty akcji, zaskakujących bohaterów, fantastyczne, oddające klimat ilustracje uzupełniające treść i mapkę terenów, na których dzieje się historia.
Książkę pochłonęłam w kilka godzin i jedyny minus jaki w niej odkryłam to ten, że zbyt szybko trzeba rozstać się z bohaterami. Mam nadzieje, że na drugą część nie trzeba będzie długo czekać. Jeśli ktoś lubi historie oparte na słowiańskich wierzeniach to zachęcam. (I. Frankowska)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>