MARTA ZABOROWSKA „Czarne ziarno” *****

MARTA ZABOROWSKA „Czarne ziarno” ***** 122214914_5274126925946708_3227061672825854522_n
Książka przekazana przez wyd. CZARNA OWCA.
W bliźniaku na obrzeżach Warszawy, w noc Sylwestrową zostaje zamordowany dziewiętnastoletni Leon Rawski. Do zabójstwa przyznaje się jego matka. Pewnego dnia do Julii Krawiec, policjantki, a obecnie prywatnej detektyw, zgłasza się córka zabójczyni, Maria. Za trzy tygodnie ma ruszyć proces jej matki, a dziewczyna nie wierzy w jej winę. Julia, znana nam już z poprzednich książek autorki, podejmuje się tego zadania. Nie zdaje sobie sprawy, że śmierć chłopaka jest wierzchołkiem góry lodowej. Maria nie mówi prawdy, jej siostra, jedenastoletnia Nina przebywa w zakładzie psychiatrycznym i nie chce mieć z nikim kontaktów. Julia musi warstwa po warstwie odkrywać tajemnice rodziny Rawskich, straszne sekrety.
Znakomicie napisany kryminał, który oprócz intrygi ma wiele warstw. Rodzina Rawskich nie jest typowa, dlaczego? Tego nie mogę zdradzić. Tych ludzi dotykają prawdziwe dramaty, ich pokręcone losy chwilami przypominają antyczne tragedie. Świetna książka, poruszająca pogmatwane ludzkie życie, samotność, miłość, nienawiść, wielkie emocje prowadzące do tragedii.
Bardzo interesująca pozycja na rynku powieści kryminalnych. Autorka nic w niej nie upiększa, pokazuje ciemne strony ludzkiej natury w sposób prosty i naturalistyczny. Przy tym pisze mistrzowsko, wciąga czytelnika w intrygę. Za wielowarstwowość, fantastycznie pokazane postacie, za dreszcz emocji i zaskoczenie, najwyższa ocena. (G.S.)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>