WOJCIECH NERKOWSKI „Okrutnie piękny” ⭐️

WOJCIECH NERKOWSKI „Okrutnie piękny” ⭐️ 122635356_5287390114620389_8039407560441262400_n
Ksiązka przekazana przez wyd. LIRA.
Tomasz, nauczyciel biologii, zafascynowany genetyką, dzięki swojej narzeczonej Marcie, wchodzi w środowisko lekarzy. Julia, Anita, Gośka, Andrzej i piękny Konrad. Grupka młodych ludzi, którzy razem studiowali. Pozornie wygląda to sielankowo, ale jak jest naprawdę? Okazuje się, że prawie wszyscy coś ukrywają. Romanse Konrada to tylko wstęp do poważniejszych tajemnic. W dziwny sposób ginie jedna z osób z paczki. Wcześniej znika była dziewczyna Tomka, Lidia. Tomasz, narrator tej powieści podejrzewa swoją partnerkę o romans z Konradem. Rozpoczyna prywatne śledztwo, nie zdając sobie sprawy z niebezpieczeństw, na które się naraża..
Klasyczny i nieklasyczny kryminał. Autor połączył wątek obyczajowy z kryminalną intrygą. Zrobił to perfekcyjnie. Z jednej strony śledzimy uwikłania bohaterów, z drugiej zostajemy wciągnięci w rozwiązywanie zagadki.
Powieść jest napisana finezyjnym, leciutkim stylem, co nie powoduje, że dramaty przeżywane przez bohaterów stają się lżejsze. Ta lekkość nie pozwala oderwać się od lektury. Do tego świetne dialogi, trochę humoru i mamy znakomitą książkę. Całości dopełniają wspaniałe opisy Sri Lanki. Ta książka ma kilka warstw i to oraz nie zaskakujące, ale szokujące zakończenie czyni ją świetną lekturą. Złota gwiazdka za całokształt i gorąco polecam. (G.S.)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>