PIERRE LEMAITRE: „KOLORY OGNIA” *****

PIERRE LEMAITRE: „KOLORY OGNIA” ***** 122832950_5309938992365501_7793399313114363401_o
PRZEKŁAD: JOANNA POLACHOWSKA
KSIĄŻKA PRZEKAZANA PRZEZ WYD. ALBATROS
Paryż, rok 1927. Na pogrzeb jednego z najbogatszych bankierów stawia się polityczna i towarzyska śmietanka oraz prasa. Wszyscy stają się świadkami nieoczekiwanego dramatu.
Po śmierci Péricourta bajeczna fortuna przypada jego córce Madeleine oraz wnukowi Paulowi. Madeleine, która obwinia się za nieszczęście syna, całą swoją uwagę i czas poświęca dziecku, składając troskę o stan majątku na ramiona swojego pełnomocnika. Okazuje się, że zaufała nieodpowiednim osobom. Traci wszystko. Zawiedli ją ci, którym uwierzyła. Powoli zaczyna rozumieć, co naprawdę się wydarzyło i poprzysięga zemstę. Czy znajdzie w sobie dość determinacji, by misterny plan przekuć w czyn? Czy ci, którzy ją wykorzystali, zapłacą za to?
To powieść, którą czyta się jednym tchem. Gwiazdki daję za intrygującą fabułę, za tło historyczne, czyli rosnący w siłę faszyzm, za portret udręczonego dziecka i wątek muzyczny oraz za postać Vladi, przedsiębiorczej Polki, która świetnie odnalazła się we francuskiej rodzinie.
Polecam serdecznie.
(M.J.Kursa)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>