MARIOLA ZACZYŃSKA „Więcej niż siostry” *****

MARIOLA ZACZYŃSKA „Więcej niż siostry” *****
Książka przekazana przez wyd. PRÓSZYŃSKI i S-ka. 122996299_5310206812338719_667734253027158708_n
Benita i Roma, pierwsza z nich jest dziennikarką, druga ratowniczką z psem, poszukującym żywych ofiar pod gruzami. Roma po latach wraca do rodzinnych Siedlec. Te kobiety kiedyś były najlepszymi przyjaciółkami, jednak pewne wydarzenie spowodowało, że stały się wrogami. Więź między nimi jest nadal bardzo silna, obie wychowały się w niepełnych rodzinach, bez ojców. Ich dzieciństwo spowodowało traumy, których nie mogą się pozbyć. Benita, twardzielka, odnajduje się w pracy, Roma, szuka miłości , ale depresja i toksyczne związki, które sama prowokuje uniemożliwiają jej stabilizację życiową.
W tej powieści mamy bardzo wiele wątków. Jest w niej intryga kryminalna, kulisy pracy dziennikarzy, świetne sceny pracy Romy z psem. Powieść wciągająca, intrygująca, wielowątkowa i wielowymiarowa. To jest inna Mariola Zaczyńska, tak jest tu charakterystyczna dla niej lekkość, znakomite dialogi, ale „Więcej niż siostry” nie należą do wcześniej znanych lekkich komedii. Książka trudna, poruszająca delikatne i trudne zawirowania ludzkiej psychiki, osadzona głęboko w realiach społecznych. Najwyższa ocena i gorąco zachęcam do tej lektury. (G.S.)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>