ZOFIA TUROWSKA: „OSIECKA. NIKOMU NIE ŻAL PIĘKNYCH KOBIET” *****

ZOFIA TUROWSKA: „OSIECKA. NIKOMU NIE ŻAL PIĘKNYCH KOBIET” ***** 120839299_5195108667181868_7347975952285935112_o
KSIĄŻKA PRZEKAZANA PRZEZ WYD. MARGINESY
Książek poświęconych Agnieszce Osieckiej, którą nie bez kozery nazwano poetką piosenki, powstało wiele. Ta jest chyba najbardziej oryginalna i najciekawsza, bo próbuje uchwycić to, co było w Osieckiej najbardziej nieuchwytne – tylko jej właściwe spojrzenie na świat, ludzi i siebie.
Zofia Turowska odczytuje piosenki, wiersze i teksty stworzone przez Osiecką na nowo. Tytuły kolejnych rozdziałów ujęte w cudzysłów świetnie obrazują etapy życia naszej narodowej Poetessy. Spuścizna literacka Osieckiej to coś więcej niż tylko słowa – mówione, czytane czy śpiewane. To bardzo osobiste rozrachunki z jej własnym życiem i sobą.
Agnieszkę Osiecką wspomina rodzina, przyjaciele, znajomi. Bardzo różne są te wspomnienia. Tak różne, jak twarze, które pokazywała w zależności od sytuacji i rozmówcy. Jaka była Agnieszka Osiecka? Sięgnijcie po tę książkę i sami poszukajcie odpowiedzi.
Polecam – wyśmienita lektura.
(M.J.Kursa)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>