AGNIESZKA JEŻ „Szaniec” ⭐️

AGNIESZKA JEŻ „Szaniec” ⭐️ 118825684_5037247059634697_6703497531033777706_o

Książka przekazana przez wyd. BURDA.

Mazury, odcięty od świata hotel z programem surwiwalowym. Ośmioro gości. Pewnej nocy zostaje zamordowany starszy ksiądz dziekan Daniel Hryciuk. Grono podejrzanych zawęża się do siedmiu osób. Która z nich wstrzyknęła szanowanemu księdzu śmiertelną dawkę potasu? Tę zagadkę muszą rozwiązać sierżant Wiera Jezierska i komisarz Janusz Kosoń.

Znakomicie skonstruowana intryga kryminalna, ale ta powieść jest czymś więcej niż świetnym kryminałem. Głęboko osadzona we współczesnej Polsce, poruszająca tak ważne problemy społeczne jak pedofilia, przemoc, układy biznesowo polityczne. To wszystko jest fenomenalnie wplecione w akcję. Autorka bardzo odważnie przedstawia sytuację w kościele, zamiatanie niewygodnych spraw pod dywan, hipokryzję. Bohaterowie tej powieści są wyraziści, często do bólu prawdziwi. Każdy z nich ma coś do ukrycia. Agnieszka Jeż pokazała jak dom rodzinny i traumy przeżyte w dzieciństwie, determinują dalsze losy człowieka, okaleczają na całe życie.

„Szaniec” to powieść wielowymiarowa, głęboka, zmuszająca do zadumy i refleksji. Poza tym naprawdę nie sposób się od niej oderwać. Jeden z lepszych kryminałów, jakie miałam okazję czytać. Za to złota gwiazdka i czekam niecierpliwie na następną książkę tej autorki. (G.S.)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>