PAOLO COGNETTI „Osiem gór” ⭐️

PAOLO COGNETTI „Osiem gór” ⭐️ 116425421_4841771955848876_3224884400911781466_o
Tłumaczenie: Tomasz Kwiecień.
Książka przekazana przez wyd. SONIA DRAGA.
Pietro mieszka w Mediolanie, dziecko miasta poznaje góry. Jedzie tam z rodzicami, którzy są pasjonatami gór. W małej wiosce u podnóża masywu Monte Rosa, Pietro poznaje Bruna, rówieśnika, typowego chłopaka z gór. Ich przyjaźń przetrwa lata, Bruno nauczy go życia w surowych warunkach i pokory wobec natury i losu. Bardzo interesujące są relacje Pietra z ojcem, dla którego góry są sensem życia. Książka jest relacją Pietra. Opisuje on swoją rodzinę, Bruna, mieszkańców wioski, ale przede wszystkim piękno i grozę natury. Tytułowe „Osiem gór” to oczywiście Himalaje, ale nie tam pośród największych szczytów świata, ale w małej wsi Granie Pietro uczy się życia, odkrywa swoje marzenia, przeżywa okresy buntu, szuka swojej drogi.
Niezwykła powieść, inna, przenosząca czytelnika w nieznany świat, mądra i cudownie napisana. Książka tak wielowarstwowa, że jednorazowa lektura nie wystarczy. To pozycja do wielokrotnego czytania, zrozumienia natury i człowieka, jego samotności, lęków, marzeń. Wspaniała książka i za całokształt złota gwiazdka. Lektura obowiązkowa. (G.S.)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>