CARLA MONTERO „OGRÓD KOBIET” *****

CARLA MONTERO „OGRÓD KOBIET” ***** 116043071_4812711852088220_6230572715224436978_n
Tłum. Wojciech Charchalis
KSIĄŻKA PRZEKAZANA PRZEZ WYD. REBIS
Barcelona, XXI wiek. Gianna wychowywana przez babcię, musi poradzić sobie ze stratą najważniejszej osoby w swoim życiu. Razem z babcią straciła też możliwość poznania tajemnic rodzinnych. Przypadkowe znalezisko naprowadza kobietę na pewien trop wiodący do Włoch.
Castelupo, XX wiek. Anice, niezwykła dziewczyna, już od najmłodszych lat została doświadczona przez los. Utrata bliskich osób, trudy dnia codziennego związane z wybuchem I wojny światowej, następnie zakazana miłość, a w jej konsekwencji przykre wydarzenia, które położyły się cieniem na przyszłym życiu Anice.
Dwie kobiety, dwa kraje, dwa pokolenia i dwa światy, które zupełnie się od siebie różnią. Co je łączy?
Wspaniała, wzruszająca historia. Lektura odurza zapachem i smakiem potraw włoskich. Można się rozsmakowywać w trakcie całej lektury, zakochując się jednocześnie w urokliwym, małym, włoskim miasteczku Castelupo oraz jego mieszkańcach. Mnie ono urzekło i zauroczyło.
Przyznaje komplet gwiazdek za pokazanie jakie znaczenie i jaką rolę odegrały Włochy podczas I wojny światowej, za smaki, zapachy i krajobrazy pięknych Włoch. Warto również podkreślić ciekawy i zaskakujący obraz powojennej Barcelony, który wyłaniał się w trakcie podróży Anice do Hiszpanii, a także emocje, trudne wybory i życiowe decyzje bohaterów. Piękna opowieść o niezłomnych kobietach, które potrafiły stawić czoło wielu przeciwnościom losu. Polecam serdecznie (I. Frankowska)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>