JOANNA SZARAŃSKA „Poranki na Miodowej” *****

JOANNA SZARAŃSKA „Poranki na Miodowej” ***** 109753454_4769656743060398_7554548666809524274_o

Książka przekazana przez wyd. CZWARTA STRONA.

Małgorzata jest pisarką. Pewnego dnia dostaje list w niebieskiej kopercie od przyjaciółki ciotki Wandy, kobiety, która ją wychowała, z informacją, że przebywa ona w stanie ciężkim w szpitalu. Małgorzata nie miała od wielu lat z ciotką kontaktu. Nie zaznała, zostawiona u Wandy przez ojca zbyt wiele ciepła. Jednak postanawia pojechać do miasteczka i domu na Miodowej. Tam spotyka właścicielkę piekarni Basię, osobę, która jako jedyna okazywała jej ciepło. Bohaterka przypomina sobie dzieciństwo, sieroctwo i „zimny wychów” w domu ciotki. Pomimo tego zostaje na Miodowej. Otwiera prowadzoną przez Wandę księgarnię, poznaje pewnego interesującego mężczyznę, pracującego w firmie developerskiej, która zamierza wybudować na miejscu starych budynków, nowe luksusowe osiedle.

Małgorzata będzie musiała zmierzyć się z wieloma problemami, przewartościować swoje życie, odkryć tajemnicę, zrozumieć wiele spraw i wybaczyć.

Muszę przyznać, że nie przepadam za powieściami obyczajowymi, ale ta książka jest inna. Nie ma tu romansów, ciąż, popijających winko przyjaciółek. Jest za to cudowny klimat, są wspaniałe, plastyczne opisy. Autorka potrafiła opisać codzienność w magiczny sposób. W tej powieści widać świetny warsztat, dopracowanie i talent tej autorki. Gorąco polecam. (G.S.)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>