MAŁGORZATA KURSA „Niespodziewany trup” *****

MAŁGORZATA KURSA „Niespodziewany trup” *****

KSIĄŻKA PRZEKAZANA PRZEZ WYDAWNICTWO LUCKY. 84658496_4705128782846528_2134777351455184580_n

Anusia jest fryzjerką, samotnie wychowującą malutką córeczkę Ewunię. Pewnego dnia zostaje świadkiem napadu na bank, Co z tego wyniknie? I czy Ewunia, szukająca tatusia osiągnie swój cel? Co będzie się działo w redakcji „Echa Kraśnika”.

Najchętniej skróciłabym recenzję do jednego zdania. Po prostu KURSA. Autorka i tym razem nie zawodzi. „Niespodziewany trup” to kryminał z miłosnym wątkiem. Spotykamy tu postacie znane z poprzednich książek tej autorki. Świetnie poprowadzona akcja, żywe postacie, budzące emocje czytelnika, charakterystyczny dla Małgorzaty Kursy humor, dystans i ogólna sympatia dla ludzi powodują, że ta powieść jest perełką. Ciekawi, bawi, chwilami wzrusza. Fantastycznie pokazana mentalność ludzi z małego miasteczka. Niespodzianką jest rewelacyjne przekleństwo, które pomaga rozwiązać kryminalną zagadkę. Jakie? Nie powiem. Właściwie ta książka nie wymaga rekomendacji, jest tak świetna, że miłośnicy prozy Małgorzaty Kursy i tak po nią sięgną, a tym, którzy jeszcze nie mieli kontaktu z powieściami autorki gwarantuję, że spędzą nad lekturą cudowne, odstresowujące chwile i pokochają Kraśnik i jego mieszkańców. Musicie przeczytać. (G.S.)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>