STEVE BERRY „MALTAŃSKI ŁĄCZNIK” *****

STEVE BERRY „MALTAŃSKI ŁĄCZNIK” *****
Tłum. Przemysław Hejmej
KSIĄŻKA PRZEKAZANA PRZEZ WYD. SONIA DRAGA

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Po śmierci papieża kardynałowie przygotowują się do konklawe. Kastor Gallo próbuje wszelkimi sposobami wejść w łaski kardynałów i nie cofnie się przed niczym, by poparli jego kandydaturę podczas głosowania. Postanawia odkryć wszystkie tajemnice Watykanu, defraudacje pieniędzy i wszelkie nielegalne interesy, w których uczestniczą głowy kościoła. Dzięki dziwnej propozycji zwierzchnika „Jednostki” – tajnej agencji funkcjonującej w Stolicy Apostolskiej, okazuje się, że pewne dokumenty pomogą Kastorowi w objęciu władzy. Kastor przyjmie propozycję ale jak to bywa w walce o władzę, nic nie dzieje się za darmo…

Tymczasem szpieg Cotton Malone dostaje zlecenie odnalezienia tajnych listów których autorami był Churchill i Mussolini. Dlaczego komuś zależy na tych listach? Jakie tajemnice kryją i dlaczego wysłannicy z Zakonu Maltańskiego postanowią zniweczyć Cottonowi jego misję? Kto wchodzi w skład Suwerennego Zakonu Maltańskiego? Dlaczego powstał? Co oznacza grawer w formie palindromu znajdujący się na charakterystycznych pierścieniach noszonych przez zakonników?

Rewelacyjny thriller, w którym tyle się dzieje, że ciężko to opisać w kilku słowach. Świetnie nakreślone postacie, zdecydowanie interesująca i wciągająca intryga, tajemnice, które zawiodą czytelnika aż do czasów Napoleona Bonaparte. Walka z czasem i niebezpiecznymi ludźmi, a także niesamowita adrenalina. Galeria postaci dość obszerna, natomiast każdy z bohaterów odgrywa ważną rolę w historii. Ogrom wiedzy historycznej, opisy funkcjonowania Stolicy Apostolskiej i Państwa Watykańskiego. Grzechy Kurii oraz walka o władzę.

Przyznaje komplet gwiazdek za całokształt. „Maltański łącznik” jest lekturą, od której nie tylko nie będziecie mogli się oderwać ale także wywoła wiele przemyśleń i wprawi w zakłopotanie, szczególnie osoby głęboko wierzące. Polecam serdecznie (I. Frankowska)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>