ZOŚKA PAPUŻANKA „Przez” ⭐️

ZOŚKA PAPUŻANKA „Przez” ⭐️

Książka przekazana przez wyd. MARGINESY.

Obraz może zawierać: tekst

Przez, a może dlaczego, po co? Pewien mężczyzna wynajmuje mieszkanie, naprzeciwko domu żony, od której uciekł pięć lat wcześniej. Spędza czas w oknie i fotografuje. Nie tylko żonę, ale życie na zamkniętym osiedlu. Co go tu sprowadziło? Tęsknota, poczucie winy, a może chęć zmierzenia się z własnymi demonami.

Papużanka stworzyła inny świat, świat składający się z drobiazgów, niezauważalnych przez większość ludzi. Z tym, że te drobiazgi, pozornie nieistotne, kreują rzeczywistość, pokazują, że pod codziennością ukrywają się inne warstwy. Powolna, uważna opowieść o człowieku, samotności, miłości, niespełnieniu, niemożności dzielenia się sobą. Bohater jest fotografikiem i to aparat jest jego okiem na świat. Fenomenalnie opisy zdjęć, które żyją, zachowują i pokazują to, co ważne, a nieuchwytne. W tej powieści jest wiele wątków, mnóstwo pytań, na które sami w głębi siebie musicie znaleźć odpowiedź. Uważność, niespotykana umiejętność dostrzegania prawie nieuchwytnych rzeczy to niewątpliwe atuty tej cudownej, mądrej i genialnie napisanej powieści. Lektura obowiązkowa i oczywiście złota gwiazdka. (G.S.)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>