SIMON BECKETT: „WOŁANIE GROBU” *****

SIMON BECKETT: „WOŁANIE GROBU” *****

TŁUMACZENIE: ROBERT SUDÓŁ

KSIĄŻKA PRZEKAZANA PRZEZ WYD. CZARNA OWCA

Obraz może zawierać: tekst „CZWARTA CZĘŚĆ SERII DAVIDEM HUNTEREM SIMON BECKETT WOŁANIE GROBU NIC NIE POZOSTAJE UKRYTE NA ZAWSZE CZARNAOWCA”

Osiem lat temu, kiedy jeszcze był szczęśliwym mężem i ojcem, David Hunter, antropolog sądowy, był konsultantem w sprawie serii zabójstw trójki młodych dziewcząt. Odnaleziono tylko jedną z ofiar i skazano człowieka uznanego za winnego. Po ośmiu latach zabójcy udaje się uciec z więzienia. Zaczynają ginąć osoby, które brały wcześniej udział w śledztwie. David porzuca swoją samotnię i wraca na wrzosowiska na prośbę Sophie Keller, ówczesnej konsultantki behawioralnej. Mają nadzieję, że uda im się odnaleźć pozostałe ciała. Szybko okazuje się, że zagraża im ktoś zupełnie inny, niż podejrzewali.

Jak zwykle u Becketta, trzymająca w napięciu fabuła, niesamowity klimat odludnych wrzosowisk i zaskakujący epilog. Polecam nie tylko fanom autora.

(M.J.Kursa)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>