OLGA RUDNICKA „Oddaj albo giń!” *****

OLGA RUDNICKA „Oddaj albo giń!” *****

Książka przekazana przez wyd. PRÓSZYŃSKI i S-ka.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Fantastyczna komedia kryminalna. Matylda pracuje w bibliotece, ma nudnego męża i bardzo rozgarniętą dziesięcioletnią córeczkę. Młoda kobieta od dziecka była wścibska i ma wielkie marzenie. Chce zostać detektywem. Pewnego dnia znajduje w bibliotece zwłoki jednego z czytelników i mocno poturbowanego derektora (zresztą wrednego typa). Zostaje wplątana w śledztwo.

Mnóstwo sytuacyjnego humoru, fantastyczne dialogi, pędząca akcja, już czynią tę książkę szalenie interesującą. Do tego rewelacyjna postać bohaterki. Matylda jest urocza, trochę dziwna, ale na plus. Mnie rozbawił pewien prokurator, którego nazwisko zostało trochę przekręcone i wiele osób określało go jako Oszczymurek. Dialog Matyldy z prokuratorem to prawdziwa perełka, przy której nie można powstrzymać głośnych wybuchów śmiechu. Świetna książka, zabawna, odstresowująca. Idealna na obecne ciężkie czasy, zapewni każdemu wiele godzin oderwania się od rzeczywistości. Najwyższa ocena i gorąco polecam. Olga Rudnicka w coraz lepszej formie. (G.S.)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>