EWA KASSALA „NOWOCZESNA CZARODZIEJKA. TWÓJ SUKCES” *****

EWA KASSALA „NOWOCZESNA CZARODZIEJKA. TWÓJ SUKCES” *****

KSIĄŻKA PRZEKAZANA PRZEZ WYDAWNICTWO VIDEOGRAF.

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst „VIDEOGRAF Xassala NOWOCZESNA CZARODZIEJKA Twój sukces”

Jeśli jesteś nowoczesną kobietą, świadomą siły własnej kobiecości, łączącą intuicję z rozumem, tradycję z postępem, wrażliwość z inteligencją, refleksyjność z aktywnością w różnych dziedzinach, pamięć przeszłości ze śmiałym spojrzeniem w przyszłość, jeśli na dodatek odczuwasz silny związek z przyrodą, jesteś wyczulona na jej naturalną magię… to jesteś współczesną czarodziejką. Nawet jeśli jeszcze o tym nie wiesz. Ten przewodnik uświadomi Ci, jak korzystać ze swojej mocy. Poprowadzi w przeszłość, do naszych poprzedniczek, dawnych „czarownic”, mądrych kobiet, które wiedziały i rozumiały więcej – i dlatego wzbudzały lęk wśród nieoświeconej gawiedzi, szczególnie w męskim świecie.

Książka składa się z kilku części: pierwsza z nich opowiada o historii, wskazując podobieństwa oraz różnice pomiędzy dawnymi i współczesnymi czarodziejkami, kolejne przedstawiają najróżniejsze aspekty życia, które dzisiejszym czarodziejkom pomagają osiągnąć sukces. Poznamy potraktowane z przymrużeniem oka, lecz wciąż pasjonujące tematy: tajniki horoskopów, czarów, zaklęć i obrzędów, gotowe recepty, sekrety ziół, magicznych atrybutów, przedmiotów, naczyń, strojów. Przeczytamy zwierzenia znanych kobiet sukcesu. Wszystko to okraszone poczuciem humoru, mnogością kolorowych zdjęć i ilustracji, a także rozmaitych pomysłów na życie. Oto Ewa Kassala w nowej odsłonie. Poradnik inny niż wszystkie – wiele wnosi, dając przy tym przyjemność czytania i oglądania. Piękne albumowe wydanie w twardej okładce, szata graficzna może zachwycić. Przyznaję komplet gwiazdek za całokształt. I naprawdę nie ma na to najmniejszego wpływu fakt, że autorka wciągnęła nasz portal do pewnej – zresztą kapitalnej – czytelniczej akcji, o której przeczytacie w książce… i może nawet z niej skorzystacie. To przecież nie pierwszy raz, gdy redakcyjne Wiedźmy (czyli nieco straszniejsza odmiana czarodziejek) znalazły się w literaturze. Serdecznie polecam, bierzcie i czarujcie!

(Anna Klejzerowicz)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>