JESSICA BARRY „Bezwład” *****

JESSICA BARRY „Bezwład” *****

Obraz może zawierać: tekst
Tłumaczenie: Maria Smulewska.

Książka przekazana przez wyd. REBIS.

Allison przeżywa katastrofę samolotu. Lecący z nią mężczyzna ginie, a młoda kobieta rozpoczyna wędrówkę, a właściwie ucieczkę przez Góry Skaliste. Kluczy, ukrywa się, unika spotkań z ludźmi. Czego tak bardzo boi się Allison? Tego nie wiemy. Tymczasem jej matka, Maggie, która nie miała kontaktu z córką przez ostatnie dwa lata próbuje odkryć prawdę o swoim dziecku.

Książka jest napisana w formie relacji tych dwóch kobiet. Poznajemy przeszłość Allison, jej ostatni związek z potentatem finansowym i właścicielem koncernu farmaceutycznego, Benem. Nasza bohaterka zamieszkuje z narzeczonym, planują ślub. Kobieta żyje w luksusie, wydaje się, że jej życie to bajka. Jak jest naprawdę i dlaczego Alli zerwała kontakty z matką?

„Bezwład” to niesamowita powieść. Thriller, ale nie tylko. Autorka porusza tu wiele ważnych spraw – poczucia winy, nieumiejętności przebaczania, miłości, którą czasem stać na wszystko. Rewelacyjnie napisana i wciągająca lektura, od której nie sposób się oderwać. Fantastyczny klimat, genialne opisy, narastające uczucie grozy, zaskakujący finał. Jeden z najlepszych thrillerów. Najwyższa ocena i zachęcam Was do zapoznania się z tą książką. (G.S.)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>