SHARI LEPENA „Ktoś, kogo znamy” *****

SHARI LEPENA „Ktoś, kogo znamy” *****

Obraz może zawierać: tekst

Tłumaczenie: Piotr Kuś.

Książka przekazna przez wyd. ZYSK i S-ka.

Olivia i Paul mają nastoletniego syna. Przypakowo Olivia dowiaduje się, że jej syn włamuje się do domów i sprawdza zawartość komputerów. Wybryk nastolatka chcącego podnieść sobie poziom adrenaliny. Olivia postanawia napisać do właścicieli domów, do których włamał się syn, anonimowe listy z przeprosinami. Nikt nie spodziewa się, jakie konsekwencje wywołają listy. Tym bardziej, że na bogatym amerykańskim osiedlu willowym zostaje znalezione ciało jednej z sąsiadek, młodej, pięknej kobiety. Podejrzany jest mąż, tym bardziej, że jego żona miała wiele romansów. Kto z sąsiadów był jej kochankiem i kto ją zabił?

Autorka w znakomity sposób pokazuje stosunki panujące w małych skupiskach ludzkich. Wszyscy się znają, ufają sobie, spotykają się na kolacjach, grają w karty. Sielanka? Nic bardziej mylnego. Wiele osób skrywa tajemnice, prawie nikt nie jest tym, za kogo jest uważany. Fantastycznie poprowadzona intryga, niewiele postaci, ale za to wspaniale pogłębionych psychologicznie, powoduje, że czytelnik zostaje wciągnięty w akcję. Rewelacyjny pomysł i świetnie wykonany, jeden z najlepszych thrillerów, jakie ostatnio czytałam. Warto zapamiętać tę oryginalną autorkę, a ja z ogromną niecierpliwością czekam na jej następne książki. Najwyższa ocena i gorąco polecam. (G.S.)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>