J.C. CERVANTES ?POSŁANIEC BURZY?*****

RECENZJA PATRONACKA
J.C. CERVANTES ?POSŁANIEC BURZY?*****
Tłum. Marta Duda-Gryc
KSIĄŻKA PRZEKAZANA PRZEZ GALERIĘ KSIĄŻKI

Brak dostępnego opisu zdjęcia.
Jeśli lubicie książki z motywem mitologii, ta książka jest właśnie dla Was. Pradawni bogowie, złowrogie demony i magia, w którą wierzyli Majowie nagle ożywa, a światu grozi niebezpieczeństwo.

Zane nie jest typowym nastolatkiem. Ze względu na swoje kalectwo, nie potrafi zasymilować się z rówieśnikami i dlatego większość czasu spędza w domu albo w towarzystwie starszej Pani z sąsiedztwa. Pewnego dnia do wulkanu za domem Zane?a, wpada samolot sterowany przez dziwnego, włochatego pilota. Jednocześnie w życiu nastolatka pojawia się piękna Brooks, która uświadamia mu, że zaczyna spełniać się pradawna przepowiednia, a sam Zane jest kimś więcej niż zwykłym nastolatkiem.

Upalny Meksyk, wybraniec, który musi uratować świat, niebezpieczny bóg śmierci, przerażający posłańcy, tajemnice i magia, a to wszystko opisane z perspektywy nastolatka i okraszone dużą dawką humoru. Autorka wspaniale ożywia legendy Majów pozwalając czytelnikowi inaczej postrzegać bożków, w których wierzyli. Wciągająca historia, ciekawie wykreowane postacie, niebezpieczeństwo widziane oczami dziecka i zabawne dialogi oraz humor sytuacyjny, które wywołują uśmiech na twarzy. Ode mnie komplet gwiazdek za świetną lekturę. Polecam serdecznie (I. Frankowska)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>