ALEKSANDER R. MICHALAK ?WĄŻ Z LASU CEDROWEGO? *****

ALEKSANDER R. MICHALAK ?WĄŻ Z LASU CEDROWEGO? *****

KSIĄŻKA PRZEKAZANA PRZEZ WYDAWNICTWO REPLIKA.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Pewien bardzo religijny i ekscentryczny miliarder postanawia zrealizować swoje marzenie i zbudować nawiązujące do idei Arki Noego biblijne zoo-muzeum. Ma ono obejmować nie tylko reprezentowane w Biblii gatunki żywych zwierząt, ale również związane z tematem starożytne artefakty. Szeroko zakrojony projekt powstaje w naturalnym środowisku, na cedrowych wzgórzach Libanu, skupiając wokół siebie międzynarodową grupę specjalistów. Wszystko świetnie się układa, aż do momentu, gdy w dramatycznych okolicznościach ginie pierwszy pracownik Biblical Zoo?

Przypadek? Fatum? Spisek? Jakiego rodzaju demony prześladują naszych bohaterów?

Książka jest kontynuacją wcześniejszej powieści ?Denar dla szczurołapa?, niezwykle udanej pierwszej części cyklu z Gaborem Horthym ? uczonym, podróżnikiem, awanturnikiem i detektywem ? w roli głównej. W najnowszym tomie również znajdziemy nie tylko wartką akcję czy brawurowe przygody, ale i świetne wątki kulturowe, a przede wszystkim mnóstwo wartościowej wiedzy z takich dziedzin jak historia, archeologia, religioznawstwo. Możecie tej wiedzy zaufać, ponieważ autor jest czynnym zawodowo wykładowcą oraz doktorem wspomnianych nauk. Fundamentem opowieści będą tym razem odniesienia do legendy św. Jerzego i do pewnych bardzo starych mitów o walce ze złem, wyobrażonym pod postacią olbrzymiego, przerażającego węża. Tajemnica, mistyka, magia, pradawne symbole, złowrogie siły. Czyli thriller, horror i sensacja w jednym, o ile ktoś czuje pociąg do szufladkowania. A do tego lekki, przystępny język. Prawda, że brzmi intrygująco? Ode mnie komplet gwiazdek za niebanalną tematykę, fabułę i za erudycję. Polecam.

(Anna Klejzerowicz)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>