LESZEK CICHY, MAREK KAMIŃSKI ?TRZY BIEGUNY? ??

LESZEK CICHY, MAREK KAMIŃSKI ?TRZY BIEGUNY? ??

KSIĄŻKA PRZEKAZANA PRZEZ WYDAWNICTWO ZNAK.

Obraz może zawierać: 1 osoba

Leszek Cichy, wybitny wspinacz, przedstawiciel ?złotej ery? polskiego himalaizmu, uczestnik licznych pionierskich wpraw w najwyższe góry świata. W lutym 1980 wraz z Krzysztofem Wielickim został pierwszym zdobywcą Mount Everestu zimą. A nie była to jeszcze epoka komercyjnych wypraw na ?dach świata?. Ci ludzie przecierali szlaki.

I Marek Kamiński ? podróżnik, rekordzista Księgi Giunnessa, człowiek-legenda, który samotnie osiągnął biegun południowy i jako pierwszy zdobył dwa bieguny w ciągu jednego roku 1995. Wyczyn powtórzył w 2004 roku wraz z niepełnosprawnym nastolatkiem Jaśkiem Melą. Z Cichym połączył go kolejny sukces, tym razem wspólny: zdobycie w 2008 roku najwyższego szczytu Grenlandii, Góry Gunnbj?rna.

Co ich jeszcze łączy? Szli tam, gdzie przed nimi człowiek nie sięgał. Musieli mierzyć się nie tylko z potężną siłą surowej przyrody, ale także z naturą ludzką: własnymi słabościami i ograniczeniami organizmu w warunkach ekstremalnych. W tej książce naprzemiennie dzielą się swoją ?drogą na szczyty?, emocjami, marzeniami, pasjami. Obaj poszukiwali? no właśnie, czego? Sensu życia, celu, szczęścia? Samych siebie? Te szczere, bardzo osobiste opowieści przybliżą nam sylwetki niezwykłych ludzi. A potrafią opowiadać barwnie, w końcu napisali już wiele książek. Tym razem zrobili to wspólnie. Publikacja została wzbogacona licznymi zdjęciami z archiwów autorów.

Dla mnie rzecz niezwykła, bardzo ważna, dlatego przyznaję tej książce złotą gwiazdkę. Nie przeoczcie!

(Anna Klejzerowicz)

One comment to LESZEK CICHY, MAREK KAMIŃSKI ?TRZY BIEGUNY? ??

  • Gandalf  says:

    „Trzy bieguny” to doskonały tytuł dla miłośników gór, dużych wypraw, krótkich podróży, przyrody i tego czegoś, co zmusza nas do sięgnięcia po plecak i wyruszenia przed siebie. Nieco gawędziarska narracja, fascynujące historie i piękne zdjęcia – ten tytuł może sprawić, że zechcemy ruszyć w podróż nawet po wakacjach. :) Polecamy wraz z Tobą!

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>