ARKADIUSZ SZARANIEC „Warszawa dzika” ??

ARKADIUSZ SZARANIEC „Warszawa dzika” ??

Książka przekazana przez wyd. ISKRY.

Obraz może zawierać: tekst i na zewnątrz

Warszawa to moje miasto. Dzięki tej cudownej książce, spojrzałam na nie zupełnie inaczej. Nie wiedziałam, że mam tylu wspaniałych sąsiadów, tych latających, pełzających i na czterech łapkach. Ptaki, ileż gatunków żyje w stolicy. Nawet orzeł , krogulec, czaple, nie mówiąc o dziesiątkach gatunków małych ptaszków. Bobry, dziki, kuny, niedaleko łosie, wilki i wiele innych zwierząt. Drugi świat, inna Warszawa.

Dawno nie urzekła mnie tak książka. „Warszawa dzika” to zbiór krótkich opowieści o zwierzętach, roślinach, to spojrzenie na miasto oczami człowieka, który umie i chce dostrzec to, czego nie widzą inni. Wspaniałe opowieści, niektóre radosne, wzbudzające uśmiech, inne smutne, które czyta się przez łzy. Wszystkie ciepłe, prawdziwe i nasycone miłością autora, uważnego obserwatora , niosącego pomoc potrzebującym naszym mniejszym braciom. Z książki bije ogromny szacunek dla każdego życia. Fantastyczna lektura, pozwalająca czytelnikowi spojrzeć inaczej, uważniej, na otaczający świat natury. Złota gwiazdka i bardzo proszę, nie tylko mieszkańców Warszawy, nie przegapcie tej pozycji. (G.S.)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>