GRAŻYNA JAGIELSKA: „MIŁOŚĆ Z KAMIENIA” *****

GRAŻYNA JAGIELSKA: „MIŁOŚĆ Z KAMIENIA” *****
KSIĄŻKA PRZEKAZANA PRZEZ WYD. MANDO

Obraz może zawierać: tekst

Spotyka się dwoje ludzi. Są młodzi, ciekawi świata, mają może niewiele, ale przede wszystkim mają siebie. Więc jeżdżą, więc poznają, więc zbierają w sobie wrażenia. I wydaje im się, że tak będzie zawsze. Że zawsze będą szli obok siebie tym samym tempem. Ale tempo nagle staje się różne dla każdego z nich. Obrastają w rodzinę, obrastają w rzeczy. On wciąż goni po świecie, jakby się bał, że coś wydarzy się bez niego. Jego codziennością stają się walki, zamachy, przewroty polityczne. Śmierć jest tuż obok, ogląda ją często, zna ryzyko. A potem wraca do domu, przemyka przez życie rodziny i już czeka na kolejny wyjazd. Jest korespondentem wojennym.
Ona lepi kolejne gniazda z nadzieją, że wreszcie któreś da jej poczucie bezpieczeństwa. Że pozwoli żyć tak, jak żyją inni. Że nie będzie musiała chować się w łazience czy szafie, kulić przy kuchence; że z jej umysłu znikną makabryczne obrazy podsuwane przez strach o męża. Ma wszystkie objawy stresu bojowego.
Razem przetrwali 53 wojny, nim zrozumieli, że terapia jest konieczna i konieczne są zmiany. I o tym opowiada książka. Bardzo osobista i uczciwa. Bardzo oszczędna i pozbawiona afektacji. To opowieść o tym, jak trudno czasem jest kochać. Ale i o okrucieństwie naszych czasów, które każe mediom gonić za kolejnym newsem za wszelką cenę. Newsem, który w rzeczywistości dla większości ludzkości nie ma żadnego znaczenia. Służy głównie politykom.
To lektura, która zostaje w czytelniku. Gwiazdki daję za styl, odwagę i emocje, jakie niesie, a Wam książkę serdecznie polecam.
(M.J.Kursa)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>