KATARZYNA GACEK „Supercepcja. Początek” *****

KATARZYNA GACEK „Supercepcja. Początek” *****
Książka przekazana przez wyd. ZNAK EMOTIKON.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i tekst

Julka, Klara, Tymon, troje jedenastolatków z zespołem Wysokiej Wrażliwości. Julka nie znosi dotyku, musi chodzić w rękawiczkach, Klara ma nadwrażliwość na dźwięki i nie może żyć bez nauszników, Tymon wyczuwa smaki. Dzięki temu, że ich matki znają się, dzieci zaczynają się przyjaźnić. Tymczasem w dworku Straszny Dwór, należącym do rodziców Julki, zaczynają się kłopoty. W domu jest pensjonat, reatauracja, ale okazuje się, że w każdej chwili może przejść w ręce wierzyciela. Jedyne co może uratować posiadłość to konkurs kulinarny, w którym za pierwsze miejsce otrzymuje się wysoką nagrodę pieniężną. I tu zaczyna się wątek sensacyjny. Czy trójka przyjaciół uratuje dom Julki?
Wspaniała książka dla młodzieży i nie tylko. Przyznaję, że czytałam ją z ogromnym zainteresowaniem. Autorka znakomicie wplotła w szalenie interesującą akcję ważne sprawy. Dzieci są inne, nadwrażliwe, nie zawsze spotykają się ze zrozumieniem rówieśników. To również książka o tolerancji, zrozumieniu drugiego człowieka, akceptacji. Świetna lektura, wciągająca, mądra, oryginalna. Za to najwyższa ocena i oczywiście gorąco polecam. (G.S.)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>