GERALD DURRELL: „MOJA RODZINA I INNE ZWIERZĘTA” *****

GERALD DURRELL: „MOJA RODZINA I INNE ZWIERZĘTA” *****
TŁUMACZENIE: ANNA PRZEDPEŁSKA -TRZECIAKOWSKA
KSIĄŻKA PRZEKAZANA PRZEZ WYD. NOIR SUR BLANC

Obraz może zawierać: tekst

Nie wiem od czego zacząć. Bo tłumaczenie jest świetne, opisy urzekające, a rodzina Durrelów bardzo nietypowa (co sugeruje już sam tytuł).
Pierwsza połowa XX wieku i angielska rodzina, która dość ma sztywnej, pochmurnej Anglii. Przenoszą się na Korfu – owdowiała matka, dwudziestotrzyletni Larry aspirujący do roli literata (został nim, a jakże), dziewiętnastoletni Leslie, wielbiciel wszelkiej broni, osiemnastoletnia Margo skupiona głównie na pielęgnacji urody i flirtach oraz dziesięcioletni Gerry, miłośnik zwierząt. To on właśnie opowie o kilkuletnim pobycie na wyspie, o swoich nauczycielach, o domowych katastrofach, tamtejszych mieszkańcach i o swojej rodzinie.
Ta książka to kolory, zapachy, relaks, śmiech, tęsknota za takim ogromem swobody, ciepła kpina z najbliższych. Pokochałam Durrelów i to Korfu, którego pewnie już nie ma. Polecam Wam ten tytuł serdecznie, a sama czekam na kolejne części.
Nadwrażliwców uprzedzam, że są w niej sceny drastyczne ze zwierzętami (polowania). Wystarczy je ominąć bez szkody dla całości.
Gwiazdki daję za przepiękny, płynny przekład, za cudownie plastyczne opisy oraz za jedyną na świecie rodzinę Durrelów.
(M.J.Kursa)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>