HELENA SEMENETZ ?KLUCZ ŻYCIA? *****

HELENA SEMENETZ ?KLUCZ ŻYCIA? *****
OFICYNA WYDAWNICZA ATUT ? WROCŁAWSKIE WYDAWNICTWO OŚWIATOWE.
KSIĄŻKA PRZEKAZANA PRZEZ AUTORKĘ.

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst

W dawnej Achai czasów Homera ważą się losy pięknej Heleny ze Sparty, żony króla Menelaosa.
Drugie tysiąclecie p.n.e. W starożytnym Egipcie młody faraon Echnaton oraz jego tajemnicza małżonka ? Nefretete, czyli ?Piękna, która przybyła? ? wprowadzają kult jedynego boga, słonecznego Atona, i z rozmachem budują na pustyni swoją nową stolicę: Achetaton. To prawdziwa rewolucja w odwiecznym kraju nad Nilem. Kim tak naprawdę była królowa Nefretete? Skąd przybyła? Tego nie wiemy do dziś. Autorka ma na ten temat własną teorię, której warto przyjrzeć się z uwagą?
?Klucz życia? to oryginalna, pięknym językiem napisana opowieść z pogranicza historii i fantastyki. W znacznej części fabularyzowana, zawiera również elementy literatury popularnonaukowej, a także kapitalnie przenikające się płaszczyzny czasu. Jestem pod wrażeniem erudycji i wyobraźni autorki, osobistego zaangażowania w opisywaną historię, a także stylu, jakim się posługuje. Świetna analiza mitów, legend i faktów historycznych oraz ciekawe wnioski, podkreślające rolę kobiet w dziejach cywilizacji. Przy tym to starannie wydana książka, którą warto mieć w swoich zbiorach, o ile ktoś nie jest obojętny wobec historii ludzkości i jej wielkich zagadek. Daje estetyczne zadowolenie, wnosi bogatą wiedzę i skłania do refleksji. Oby więcej takich na polskim rynku. Gwiazdki za stronę merytoryczną, ale także za myśl i polszczyznę bez zarzutu. Najserdeczniej polecam.

(Anna Klejzerowicz)

One comment to HELENA SEMENETZ ?KLUCZ ŻYCIA? *****

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>