MAGDALENA KAWKA, MAŁGORZATA HAYLES: „KOBIETY NIEIDEALNE. JOANNA” *****

MAGDALENA KAWKA, MAŁGORZATA HAYLES: „KOBIETY NIEIDEALNE. JOANNA” *****
KSIĄŻKA PRZEKAZANA PRZEZ WYD. REPLIKA
POD PATRONATEM MEDIALNYM KZK

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, buty i tekst

Cztery przyjaciółki, cztery indywidualności, cztery opowieści. Schemat? Byłoby tak, gdyby autorki nie zaprzęgły do pisania humoru, własnej wiedzy na temat nieidealności przedstawicielek swojej płci, szczypty ironii, złośliwości, umiejętności tworzenia barwnych, realnych postaci. Tym razem na prowadzenie wychodzi nieśmiała, trochę wycofana Joanna. Była przedszkolanka wspierana przez przebojową Izę zamienia się w lwicę biznesu – staje się współwłaścicielką restauracji. Obie czeka walka z nieznanym przeciwnikiem, który zrobi wszystko, by im zaszkodzić. Poza tym Joanna będzie musiała się zmierzyć z problemami, jakich przysporzy jej dorastająca córka oraz z nową codziennością, jaką okaże się życie z arabskim mężem w polskich realiach. I z przeszłością dzielnie dźwiganą od dziecięcych lat.
To chyba najlepsza część cyklu. Dzieje się dużo i szybko, a sceny z udziałem Baśki, która lada moment ma zostać matką, ubawiły mnie setnie. Gwiazdki daję za szczerość, humor, nietypową polszczyznę Hamzy oraz za sposób, w jaki autorki potraktowały wcale niełatwy temat traumy z dzieciństwa.
(M.J.Kursa)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>