KATARZYNA GURNARD „Pani Henryka i morderstwo w autokarze” *****

KATARZYNA GURNARD „Pani Henryka i morderstwo w autokarze” *****
Książka przekazana przez wyd. LIRA.

Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, tekst i na zewnątrz

Nie lubię porównywać pisarzy, ale mamy w Polsce naszą Agathę Christie. Katarzyna Gurnard napisała klasyczny kryminał, z intrygującą zagadką, dziejący się wśród małej grupy osób. Pani Henryka, emerytka o niespożytej energii wybiera się na wycieczkę do Paryża. Niestety nie zobaczy tego wspaniałego miasta, ponieważ w czasie drogi ginie otruty, jeden z siedmiu pasażerów. Pani Henia wraca do Łodzi, gdzie zaczyna prowadzić śledztwo. Czytelnik dzielnie jej w tym towarzyszy, a i tak trudno jest przewidzieć, kto jest mordercą.
Wciągająca powieść, napisana lekko, z zarysowanym sytuacyjnym humorem. Wyraziste postacie, świetne dialogi, no i urocza bohaterka, której nie sposób nie pokochać. Znakomicie poprowadzona akcja, perfekcyjna intryga. To wszystko naprawdę wyróżnia tę książkę. Dodatkowo dwa urocze zwierzaki, kochający sery kociak i świnka morska. Najwyższa ocena i jestem pewna, że jeszcze wiele razy usłyszymy o tej autorce. Ja czekam na następną powieść, bo tę pochłonęłam w jedną noc. (G.S.)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>