STEPHAN ORTH „Couchsurfing w Rosji. W poszukiwaniu rosyjskiej duszy” *****

STEPHAN ORTH „Couchsurfing w Rosji. W poszukiwaniu rosyjskiej duszy” *****
Tłumaczenie: Kamil Markiewicz.
Książka przekazana przez WYDAWNICTWO UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO”

Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, siedzi i tekst

Couchsurfing.org – strona internetowa założona na przełomie 2002 i 2003 roku przez Amerykanina Caseya Fentona, dzięki której można zaoferować darmowe zakwaterowanie lub znaleźć użytkowników oferujących nocleg we własnym domu czy mieszkaniu w wielu zakątkach świata.
W ten właśnie sposób niemiecki dziennikarz postanawia zwiedzić Rosję. Od wielkich miast, po zapomniane maleńkie osady. Poznaje ten piękny i mało znany europejczykom kraj. Zatrzymuje się u różnych osób, wykształconych, prostych, trafia nawet do sekty. Stephan Orth w fascynujący sposób opisuje swój kontakt z Rosją, a przede wszystkim jej mieszkańcami. Jego relacja jest szalenie ciekawa, wciągająca, dająca ogrom wiedzy, a jednocześnie napisana lekko, z humorem. Wraz z autorem zanurzyłam się w tym kraju, poznawałam niesamowitych ludzi, podziwiałam piękno Rosji, ale też jej kulturę. Zaskoczyło mnie, że w rosyjskim metrze prawie wszyscy czytają książki, tamtejsi ludzie znają się na kulturze, sztuce, literaturze. Fantastyczna książka, zasługująca na najwyższą ocenę. Zapraszam na wspaniałą podróż. (G.S.)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>