DOMINIK DAN: „CELA NR 17″ *****

DOMINIK DAN: „CELA NR 17″ *****
TŁUMACZENIE: ANTONI JEŻYCKI
KSIĄŻKA PRZEKAZANA PRZEZ WYD. MEDIA RODZINA

Obraz może zawierać: tekst

W celi numer 17 siedzi Kamil Puskailer, genialny matematyk skazany za zabójstwo żony. Kochający mąż, ojciec, uczciwy pracownik uniwersytecki. Morderca? To opinia sądu. Kamil wie, że jest niewinny, ale nie ma pojęcia, co naprawdę wydarzyło się owej feralnej nocy. Teraz musi zrobić wszystko, by przeżyć w więzieniu pośród prawdziwych zabójców. Jest inteligentny. Obserwuje i opisuje swoją historię. Bez wiary w jej szczęśliwe zakończenie.
Wigilia Bożego Narodzenia nie dla wszystkich jest czasem odpoczynku. Richard Krauz musi zrezygnować z wieczoru z rodziną i zająć się znalezionymi przed jednym z bloków zwłokami mężczyzny. Kim był? Kto go zabił? Czy uda mu się znaleźć odpowiedź na te pytania na tyle szybko, by mógł spędzić z rodziną spokojne święta? Czy zainteresuje go sprawa sprzed lat? A jeśli, to czy istnieje jeszcze szansa, by ją rozwikłać?
Krauz i Chose są uparci i dokładni. Czy uda im się odkryć, jak naprawdę zginęła Julia?
Dominik Dan to jeden z moich ulubionych „kryminalistów”. Ponieważ sam jest policjantem, doskonale potrafi pokazać pracę śledczych. Jego książki są realistyczne, ale nie tylko nie epatują okrucieństwem, lecz skrzą się inteligentnym humorem. Ekipa śledcza, którą stworzył na kartach swoich powieści, to bardzo charakterystyczne, żywe, wyraziste postacie, zaś fabuła za każdym razem opiera się na ludzkich ułomnościach, to one bowiem zwykle popychają do zbrodni.
Polecam Wam nie tylko „Celę numer 17″. Polecam wszystkie powieści Dominika Dana. Detektyw Richard Krauz czeka na Was.
(M.J.Kursa)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>