AŁŁA DEMIDOWA „Mój Wysocki” *****

AŁŁA DEMIDOWA „Mój Wysocki” *****
Tłumaczenie: Jan Cichocki.
Książka przekazana przez wyd. BELLONA.

Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi i tekst

Wysocki, dziś już legenda. Któż z nas nie zna jego piosenek, dzisiaj to już klasyka. Uwielbiany przez ludzi, znienawidzony przez władze. Wszechstronnie utalentowany, z charakterystycznym, lekko zachrypniętym głosem. Takim go zapamiętamy. W tej książce autorka pokazuje nam prawdziwego Wysockiego, od jego dzieciństwa, aż do przedwczesnej śmierci. Nie wszyscy wiedzą, że był on świetnym aktorem. Do legendy przeszła już jego interpretacja Hamleta. Możemy z tej książki dowiedzieć się również o prywatnym życiu Wysockiego, jego miłościach, tych nieudanych i wreszcie spełnionej, a przerwanej ostatnim lotem. Niesamowita scena pożegnania Wysockiego przez Daniela Olbrychskiego.
W przypadku tej postaci nie potrafię być obiektywna. Kocham Wysockiego, wychowałam się na jego utworach, zresztą towarzyszą mi do dzisiaj. Są ponadczasowe.
Koniecznie przeczytajcie tę książkę, jednocześnie włączając płytę Wołodii. Najwyższa ocena i lektura obowiązkowa. (G.S.)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>