MARIUSZ ZIELKE „Dobre miasto” *****

MARIUSZ ZIELKE „Dobre miasto” *****
Książka przekazana przez wyd. CZARNA OWCA.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, tekst i na zewnątrz

Małym miasteczkiem wstrząsa porwanie i zamordowanie żony miejscowego biznesmena. Zostają aresztowani trzej miejscowi mężczyźni. Do miasteczka przyjeżdża z Warszawy dziennikarka Małgorzata. Ma zrobić reportaż o zbrodni i jej sprawcach. Dla kobiety przyjazd do miasteczka wiąże się z jej przeszłością. Musi zmierzyć się z demonami. Poza zdobywaniem materiałów o zbrodni i jej sprawcach, Małgorzata rozlicza się z trudną przeszłością.
Nie będę wgłębiać się w treść powieści. Mnie w tej książce zachwyciła jej konstrukcja, fantastyczne pokazanie przez autora współczesnych realiów życia w Polsce. Mariusz Zielke napisał dziwną powieść, kryminał, dziejący się w małej społeczności, jednak nie bardzo ciekawie poprowadzona intryga jest tu najważniejsza. Autor w fenomenalny sposób ukazuje społeczność małego miasteczka, szare, beznadziejne życie mieszkańców, skrywane sekrety. Fantastyczne postacie Mirka i Rafała. Takich ludzi, skazanych na przegraną z powodu pochodzenia, miejsca urodzenia, jest wielu. Książka pisana jest mocnym, ostrym językiem, ale w tym przypadku, nie może być inaczej. Trudno jest określić gatunek tej powieści. To po prostu świetna literatura najwyższego lotu, przy tym wciągająca od pierwszej do ostatniej strony. Najwyższa ocena i oczywiście gorąco polecam. (G.S.)

One comment to MARIUSZ ZIELKE „Dobre miasto” *****

  • Gandalf  says:

    „Dobre miasto” to faktycznie kryminał najwyższych lotów, który zawiera wszystko to, co powinien zawierać dobry tytuł z tego gatunku. Polecamy wraz z Tobą! :)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>