EWA MADEYSKA „Ostatni romans Kornelii” *****

Recenzja patronacka.
EWA MADEYSKA „Ostatni romans Kornelii” *****

Książka przekazana przez DOM WYDAWNICZY REBIS.

Brak automatycznego tekstu alternatywnego.

Tytułowa bohaterka powieści zajmuje się pisaniem scenariuszy do telenowel. Rozeszła się z mężem, dermatologiem o dziwnych upodobaniach erotycznych. Nastoletnia córka przenosi się do ojca. Kornelia mieszka w wynajmowanym malutkim mieszkaniu z suką Bezą. Niestety traci pracę, właściciel mieszkania każe jej się wyprowadzić, na dodatek w pierwszej wydanej przez nią książce pewna żona posła uznała, że autorka opisała jej małżeństwo i grozi Kornelii procesem. Jest jedno wyjście. Kornelia musi napisać następną książkę, zadedykować ją żonie posła i stworzyć ckliwy romans z happy endem. Pisarka przeprowadza się do domu po dziadkach i ma nadzieję, że na prowincji odnajdzie spokój i uda się jej wreszcie napisać zamówione „dzieło”. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że obok mieszka jej były chłopak z rodziną, co nie przeszkadza mu w próbach ponownego związania się z Kornelią. Oj dzieje się bardzo dużo. Przyjeżdża córka, suka okazuje się ciężarna, koło bohaterki zaczyna się kręcić paru mężczyzn. Co z tego wszystkiego wyniknie?
Fantastyczna, oryginalna powieść, napisana z ogromnym, lekko ironicznym humorem i na dodatek osadzona w świecie wydawnictw i autorów. Ewa Madeyska pokazuje kondycję polskiej literatury kobiecej, a nie jest to kondycja najlepsza. Niesamowita lekkość, wspaniałe postacie, rewelacyjne dialogi i wciągająca akcja czynią z tej książki prawdziwą perłę w zalewie schematycznej literatury. Najwyższa ocena. Przeczytajcie sami, naprawdę warto. Ewa Madeyska jest genialną pisarką i jestem pewna, że niebawem wejdzie na szczyty popularności. (G.S.)

One comment to EWA MADEYSKA „Ostatni romans Kornelii” *****

  • Gandalf  says:

    „Ostatni romans Kornelii” to powieść pełna humoru wysokich lotów, którą czyta się z uśmiechem na twarzy, choć momentami wywołuje także szereg innych emocji. Głównej bohaterki naprawdę trudno nie polubić i to doskonała pozycja na zakończenie wakacji. Polecamy! :)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>