REMIGIUSZ MRÓZ „Hashtag” *****

REMIGIUSZ MRÓZ „Hashtag” *****

Książka przekazana przez wyd. CZWARTA STRONA.

Zdjęcie użytkownika Książka zamiast kwiatka.

Tesa jest otyłą młodą kobietą, z kompleksami. Unika ludzi, wychodzenia z domu. Jej świat to mieszkanie i mąż Igor. Wcześniej studiowała i między nią, a wykładowcą Krystianem Strachowskim nawiązała się przyjaźń, a może nawet coś więcej. Nie był to romans, raczej mocny związek psychiczny. Krystian przez Tesę stracił pracę, a potem zginęły w wypadku jego żona i córeczka. Tesa nie przypuszczała, że coś może zakłócić jej stabilizację. A jednak pewna przesyłka rozpoczyna ciąg dziwnych wydarzeń. Nic już nie jest takie jak dawniej. Powraca przeszłość, ale nie tylko. Nie będę zdradzać treści książki.
Przyznaję, że ta powieść mnie zaskoczyła. Remigiusz Mróz napisał świetny thriller, ale nie tylko. Wplótł w powieść wiele elementów, począwszy od ekonomii, poprzez filozofię Platona i psychologię. Zrobił to w mistrzowski sposób, nie nudząc czytelnika wiedzą, przekazał ją w dialogach, przystępnie i szalenie ciekawie. Ta książka jest wielowarstwowa, zaskakująca. Dla mnie to studium człowieka, postrzegania przez niego rzeczywistości, nie zawsze prawdziwie. Autor pokazuje skomplikowaną ludzką psychikę, u niego nic nie jest jednoznaczne. Czy istnieje czyste dobro i zło? Jak daleko można posunąć się w manipulowaniu drugim człowiekiem? Na te pytania musimy sobie sami odpowiedzieć. „Hashtag” to nie tylko genialnie napisany thriller, ale świetna literatura. Ta lektura na długo zapadnie w pamięć każdego czytelnika. Wiem, że Mróz ma wielu fanów i tyle samo przeciwników, ale po tej powieści mam nadzieję, że wszyscy dostrzegą dojrzałość autora, niesamowity warsztat i wielki talent. Najwyższa ocena, bo to jedna z najlepszych książek, jakie czytałam. (G.S.)

One comment to REMIGIUSZ MRÓZ „Hashtag” *****

  • JulkaCoCzyta  says:

    Hmm nie byłam do tej pory jego fanką – wolę Bondę i np. zachwycił mnie ostatnio „Czerwony pająk”. Ale może trzeba dać drugą szansę ;)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>