Ewa Madeyska „Ostatni portret Melanii” *****

Ewa Madeyska „Ostatni portret Melanii” *****

Książka przekazana przez Dom Wydawniczy REBIS.

Zdjęcie użytkownika Książka zamiast kwiatka.

Zacznę od zachwytu. Dawno nie czytałam tak niesamowitej powieści. Igor Żurek mieszka z Melanią w domu nad jeziorem. Pewnego dnia Melania znika. Igor wraz z Nikolą, pracującą w galerii Melanii wyruszają na poszukiwania. Po drodze spotykają często bardzo dziwnych ludzi. Co się wydarzy, czy odnajdą zaginioną?
Po tę powieść trzeba obowiązkowo sięgnąć. Autorka stworzyła wielowątkową i wielowymiarową historię, z fenomenalnie pokazanymi postaciami. Ta książka jest jak cudowny tort, co chwilę odkrywamy nowe warstwy, nowe smaki. Inteligentny, trochę złośliwy humor, wiele odniesień do współczesnej polskiej literatury. Lekkość, dowcip,szybka akcja, fantastyczne dialogi czynią z tej książki prawdziwą perełkę. Do tego trzeba dodać wspaniały warsztat, genialny pomysł i mamy naprawdę świetną lekturę. Ewa Madeyska bawi się konwencjami, przełamuje je, zaskakuje, a jednocześnie zmusza do refleksji. Najwyższa ocena i koniecznie przeczytajcie tę pozycję. Ja czekam na dalsze powieści tej autorki. (G.S.)

One comment to Ewa Madeyska „Ostatni portret Melanii” *****

  • wiki  says:

    Też jestem zachwycona! Świetny styl i w punkt obśmiane przywary literatury kobiecej. 10/10

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>