STANISŁAW GRZESIUK: „BOSO, ALE W OSTROGACH” *****

STANISŁAW GRZESIUK: „BOSO, ALE W OSTROGACH” *****
KSIĄŻKA PRZEKAZANA PRZEZ WYD. PRÓSZYŃSKI I S-KA

Zdjęcie użytkownika Książka zamiast kwiatka.

No i wreszcie do czytelników trafia kolejna książka barda z Czerniakowa. Pięknie wydana i zawierająca fragmenty wcześniej skreślone przez cenzurę, bądź usunięte przy redakcji. Nawet, mimo tych ubytków, przez lata stanowiła prawie kodeks, który obowiązywał na wielu warszawskich podwórkach. Co mnie nie dziwi. W tej czerniakowskiej opowieści- gawędzie na pierwszy plan wychodzą obowiązujące w ferajnie zasady: honor, ambicja i lojalność. Wszystkie specyficznie pojmowane, bo i środowisko, które je wyznaje, jest oryginalne. Ale wcale nie przesadzę, jeśli powiem, że – mimo dużej (dla dzisiejszego czytelnika) egzotyki tych zasad połączonych z tupetem i cwaniactwem – wspomnienia Grzesiuka uwodzą i przyciągają jak magnes. Polecam książkę nie tylko miłośnikom stolicy. Każdy powinien ją przeczytać.
(M.J.Kursa)

One comment to STANISŁAW GRZESIUK: „BOSO, ALE W OSTROGACH” *****

  • Gandalf  says:

    Grzesiuk to po prostu legenda, a nowe wydanie jednej z najpopularniejszych jego książek to pozycja, którą po prostu trzeba mieć. Niesamowita podróż do starej Warszawy! Polecamy! :)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>