Małgorzata J.Kursa „Tajemnica Sosnowego Dworku” *****

Małgorzata J.Kursa „Tajemnica Sosnowego Dworku” *****
Książka objęta patronatem KzK.
Książka przekazana przez wyd. LUCKY.

Zdjęcie użytkownika Książka zamiast kwiatka.

Katarzyna Rawska od lat pracuje jako wolontariuszka w Fundacji RAFA zajmującej się problemami narkomanów i ich rodzin. Spłaca w ten sposób dług wdzięczności, bo Fundacja wyciągnęła z nałogu jej siostrę Inkę.
Kiedy w ramach redukcji etatów zostaje zwolniona z banku, założyciel Fundacji RAFA, Andrzej Niciński, zatrudnia ją w nowo powstającej świetlicy. Kasia ma dopilnować remontu Sosnowego Dworku, gdzie siedzibę znajdą dwie fundacje. Rzuca się w wir pracy z nadzieją, że pozwoli jej to zapomnieć o Marku Doroszu, dziennikarzu kraśnickiej kablówki, w którym beznadziejnie kocha się od kilku lat.
Dworek fascynuje Kasię od pierwszej chwili. W dodatku odnosi nieprzeparte wrażenie, że ktoś ją przez cały czas obserwuje. Wizyta na pobliskim cmentarzu i odnalezienie bardzo starego, bezimiennego grobu podsycają ciekawość nie tylko Kasi, ale i jej przyjaciółki, Marty.
Kiedy któregoś dnia Kasia pisze na komputerze raport dla szefa o stanie robót remontowych, na ekranie znienacka pojawiają się słowa i oto dziewczyna dowiaduje się, że dworek ma lokatorki.
Kasia podejmuje męską decyzję i postanawia zawrzeć z duchami osobistą znajomość. Ukazują się przed jej oczami dwie urocze dwudziestoletnie panienki z epoki napoleońskiej ? Marianna i Zuzanna Molnarówny, córki kraśnickiego złotnika.
Przy pomocy Dorosza Kasia rozpoczyna własne śledztwo. Co się wydarzy? Czy Marek Dorosz odwzajemni uczucie dziewczyny?
Urocza, wciągająca, pełna optymizmu powieść tej autorki. Niepowtarzalny styl, fantastyczne poczucie humoru i postrzeganie świata przez Małgorzatę Kursę, czynią z tej książki prawdziwą perełkę. Najwyższa ocena i oczywiście gorąco polecam. (G.S.)

One comment to Małgorzata J.Kursa „Tajemnica Sosnowego Dworku” *****

  • Patricia  says:

    Sosnowy Dworek była moją pierwszą książką Małgorzaty J. Kursa. Od tego czasu przeczytałam wszystkie jej dostępne książki. Pani Kursa jest po prostu niesamowita!!! Polecam wszystkie jej książki z całego serca.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>