A.J.FINN „Kobieta w oknie” *****

A.J.FINN „Kobieta w oknie” *****

Zdjęcie użytkownika Książka zamiast kwiatka.

Tłumaczenie: Jacek Żuławnik.

KSIĄŻKA PRZEKAZANA PRZEZ wyd. WAB.

Anna Fox, psycholog od wielu miesięcy nie wychodzi z domu. Cierpi na agorafobię. Zamknięta na ograniczonej przestrzeni, nafaszerowana lekami i na dodatek pijąca duże ilości wina. Usiłuje żyć w swoim dobrowolnym więzieniu. Jej jedyną rozrywką jest podglądanie sąsiadów. Do domu naprzeciwko wprowadza się rodzina Russelów. Rodzice i nastoletni syn. Pewnego dnia Anna widzi przez okno, kobietę, znaną jej jako Jane Russell, z nożem w piersiach. Wzywa policję, ale nikt jej nie wierzy. Leki, które zażywa, szczególnie w połączeniu z alkoholem, mogą wywołać halucynacje. Anna zaczyna zastanawiać się, czy naprawdę to widziała, jest bliska utraty zmysłów. Zaczynają dziać się dziwne rzeczy, bohaterka zaczyna się bać.
Fenomenalny thriller. W pełni zgadzam się z opinią Stephena Kinga „Nieodkładalna”. Naprawdę tej książki nie da się odłożyć. Genialnie napisana, pomimo wolnej narracji bohaterki, trzymająca w napięciu od pierwszej strony, do zaskakującego zakończenia. Świetny język, perfekcyjny warsztat. Mnie ta powieść pochłonęła. Dawno nie czytałam tak dobrego thrillera. Najwyższa ocena za całokształt. Nie sposób nie wspomnieć o wspaniałym tłumaczeniu. Gorąco polecam. (G.S.)

One comment to A.J.FINN „Kobieta w oknie” *****

  • Gandalf  says:

    „Kobieta w oknie” to z całą pewnością „nieodkładalna” książka, którą jeśli już się zaczyna – trzeba skończyć. Niesamowicie wciąga i zmusza do przerzucania kolejnych stron, więc cóż… chyba warto zaufać słowom Mistrza Grozy. :) Polecamy!

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>