MARTA ZABOROWSKA „Jej wszystkie śmierci” *****

MARTA ZABOROWSKA „Jej wszystkie śmierci” *****

Zdjęcie użytkownika Książka zamiast kwiatka.

KSIĄŻKA PRZEKAZANA PRZEZ wyd. CZARNA OWCA.

Erwin Cis wyjechał z Polski, osiadł w Hamburgu, ożenił się, miał czteroletniego synka i własną firmę. Pełna stabilizacja, przerwana nagle przez nieoczekiwany telefon z Polski, dotyczący jego byłej dziewczyny i wielkiej miłości, Izabeli. Okazało się, że Izzy nie żyje i pozostawiła u adwokata kopertę dla Erwina. Ten nie wahając się ani chwili, jedzie do Warszawy. Ma jeden cel, dowiedzieć się jak naprawdę zginęła kobieta, którą kochał.
Autorka wspaniale poprowadziła akcję, dając czytelnikowi niesamowitą zagadkę. Perfekcyjna konstrukcja, znakomite, plastyczne opisy, tło społeczne, umiejętność trzymania czytelnika w ciągłym napięciu, świetnie pokazane postacie to nie jedyne zalety tej powieści. Marta Zaborowska przemyca w swojej książce wiele spraw, o których raczej się nie mówi. Prostytucja nieletnich dziewczyn, handel młodymi kobietami. Te sprawy nie są głównym wątkiem powieści, ale bardzo istotnym. Daję najwyższą ocenę za klimat, lekkość, perfekcyjność i dwie zarwane noce. Gorąco polecam. (G.S.)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>