DAN BROWN „Początek” ****

DAN BROWN „Początek” ****

KSIĄŻKA PRZEKAZANA PRZEZ wyd. SONIA DRAGA.

Zdjęcie użytkownika Książka zamiast kwiatka.

Edmund Kirsch, wybitnie uzdolniony naukowiec odkrył największą tajemnicę ludzkości – „Skąd przychodzimy, dokąd zmierzamy”. W Muzeum Sztuki Współczesnej w Madrycie zaczyna niesamowitą prezentację. Jednak jeden strzał przerywa mu wyjawienie odkrycia, które może zmienić losy świata, a przede wszystkim religii. Na sali jest Robert Langdon, przyjaciel Edmunda. Wraz z piękną kobietą Ambrą, narzeczoną następcy tronu Hiszpanii postanawiają dostać się do domu Edmunda i dokończyć jego dzieło.
Błyskawiczna akcja, w którą wplecione są informacje na temat sztucznej inteligencji, współczesnej sztuki i architektury, wspaniałe, plastyczne opisy, czynią z tej powieści lekturę, od której nie sposób się oderwać. Dotarły do mnie opinie, że Dan Brown jest powtarzalny, schematyczny. Bo morderstwa, zagadki, symbole plus bohater i obok niego piękna kobieta… Cóż z tego. Tak samo było w Jamesie Bondzie i nikomu to nie przeszkadzało. Mnie się ta książka bardzo podobała z kilku powodów. Fantastycznie poprowadzona intryga, ogromna wiedza, wspaniałe opisy mnie zafascynowały. Czytałam jednym tchem, jednocześnie przenosząc się do interesujących miejsc i chłonąc wiadomości. Za to cztery gwiazdki. Oczywiście gorąco polecam. (G.S.)

One comment to DAN BROWN „Początek” ****

  • Gandalf  says:

    Kolejny tom bestsellerowej serii z profesorem Langdonem w roli głównej i kolejna wielka przygoda dla czytelników. :) Jeśli tylko ktoś lubi współczesnego Indiana Jonesa to pozostaje nam tylko polecać! :) Masz już ją na swoim koncie?

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>