WOJTEK MIŁOSZEWSKI „Inwazja” ***

WOJTEK MIŁOSZEWSKI „Inwazja” ***

Zdjęcie użytkownika Książka zamiast kwiatka.

KSIĄŻKA PRZEKAZANA PRZEZ wyd. WAB.

Czasy współczesne. Początek jesieni. W Warszawie prezes pewnej partii spokojnie ogląda rodeo w telewizji, trzymając kota na kolanach. Prezydent podpisuje ustawy i koresponduje z dziewczynami na Twitterze. Robert Gurski, były komandos szuka śmierci, Danuta prowadzi wraz z ojcem dużą firmę w Warszawie, Michał, ojciec rodziny traci pracę w katowickim call center. Nikt nie spodziewa się ataku rosyjskich wojsk. A jednak, zaczyna się inwazja. Zapasy żywności kończą się w dwa dni. Głód, walki, bezwzględność najeźdźców, a w tle spokojne rozmowy szefów państw europejskich i prezydenta USA. Robert zostaje dowódcą plutonu. Walczy w Katowicach, odpierając coraz silniejsze ataki wroga. Jak potoczą się losy bohaterów?
Nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek czytała tak wstrząsającą książkę. Czy to tylko political fiction, czy koszmarna wizja? Wojtek Miłoszewski zdecydowanie wysuwa się na czoło autorów powieści sensacyjnych. Tak poprowadzonej akcji, pogłębionych postaci dawno nie widziałam. Zresztą zawsze czytając książkę, mam do niej dystans, zdaję sobie sprawę, że to tylko fikcja literacka. W przypadku „Inwazji” to mi się nie udało. Weszłam w akcję i może dzięki niesamowicie plastycznym, obrazowym scenom, miałam wrażenie, że to wszystko dzieje się naprawdę. „Inwazja” to sensacja z najwyższej półki i dlatego najwyższa ocena. Koniecznie przeczytajcie, warto, choć uprzedzam, że nie jest to łatwa lektura. (G.S.)

One comment to WOJTEK MIŁOSZEWSKI „Inwazja” ***

  • olat  says:

    Świetna książka – moje gusta :) muszę koniecznie przeczytać.
    A czy znasz książkę „Zatrzymać dzień”? Czy pojawi się jej recenzja?
    Pozdrawiam

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>