CZAT z pisarzem ALEK ROGOZIŃSKI

12109061_1235861996439908_8038138471125763564_n16 października, w piątek o godz. 21 zapraszamy na czat z utalentowanym autorem, upiornym, acz pełnym wdzięku człowiekiem ALKIEM ROGOZIŃSKIM. Autor za najciekawsze pytanie ufundował nagrodę, egz. swojej najnowszej książki „Morderstwo na Korfu”, z imienną dedykacją dla laureata.

Urodziłem się w czasach, kiedy cały nasz kraj żył na kredyt, władzy nikt nie kochał (a i tak jedyna słuszna partia zdobywała 99% głosów w „wyborach”), ale ludzie byli dla siebie o wiele bardziej serdeczni niż teraz. Wychowałem się na samych tylko niedozwolonych lekturach. Gdy inne – normalne! – dzieci czytały „Abecadło” i obowiązkową lekturę „Timur i jego drużyna”, tudzież oglądały w telewizji „Przygody Bolka i Lolka”, ja zaczytywałem się w powieściach Joanny Chmielewskiej i Agathy Christie, w kucki z przedpokoju (żeby rodzice nie wiedzieli, choć mam wrażenie, że i tak podejrzewali, że tam jestem) podglądałem kolejne odcinki serialu „Ja, Klaudiusz…”, nakręconego na podstawie znakomitej powieści Roberta Gravesa, a potem, już w latach 80., chodziłem na wagary do kina „Moskwa” na „Pokój z widokiem” Jamesa Ivory czyli ekranizację genialnie napisanej książki E.M. Forstera. Obejrzałem ten film kilkanaście razy (kiedyś repertuar zmieniał się w kinach o wiele rzadziej niż dzisiaj!), ale to i tak nie jest mój rekord, bo więcej razy widziałem „12 prac Asterixa” i „Powrót do przyszłości”. Dzisiaj nadal mam w sobie wiele z dzieciaka. Znakomicie bawię się na komediach (i to, niestety, nie tylko tych Woody’ego Allena, co jeszcze jako tako by uszło w oczach intelektualistów), chętnie wracam do komediowego cyklu powieści śp. Sue Townsend o Adrianie Mole’u albo pamiętnika Bridget Jones, no i niezmiennie od czasu, gdy miałem 12 lat kocham Madonnę (pewnie mi już nie przejdzie). I nadal – tak jak w czasach młodości – moim idolem jest dobry wojak Szwejk. A ponieważ jestem zodiakalnym Wodnikiem, więc mam też i drugą – bardziej ponurą stronę natury, która kocha mroczne powieści historyczne, twórczość Petera Greenaway’a i melancholijną muzykę barda francuskiego variete – Jean-Louisa Murata. To tyle. I tak wyszło tego zdecydowanie za dużo…

Komentarze

Książka zamiast kwiatka Serdecznie witamy na czacie ulubieńca czytelników (głównie czytelniczek), autora kryminałów z humorem, Alka Rogozińskiego. Zapraszamy wszystkich do zadawania pytań.

Książka zamiast kwiatka UWAGA, KONIEC CZATU NA ŻYWO! Przypominamy, że pytania można będzie zadawać jeszcze przez tydzień. Dziękujemy Autorowi oraz Czytelnikom. Dobranoc wszystkim 

Agata Malec Można je zadawać tutaj?

Kinga Kosiek Dziękuję i ja  ! Internet mi dziś tak „muli”, że chyba po tym czacie osiwiałam z frustracji  ! Ciekawe, czy będę pierwszym takim przypadkiem  ???

Iza Wyszomirska Również dziękuję fajnie spędzony czas, no i czegoś nowego dowiedzieliśmy się o Alku 

 Agnieszka Wójcik Bardzo przyjemny czat . ^^

Alek Rogoziński To ja BARDZO Wam dziękuję za poświęcony czas. mam nadzieję, że się nie nudziliście!!! 

Kinga Kosiek Absolutnie nie   ! Dobrej nocy Wszystkim  !

Aleksandra Niedojadlo Skuza z Toba nie da sie nudzic Alku..pozdrawiam 

Natalia Sobota Dziękujemy 

Alek Rogoziński A czy ja też mogę zadać pytanie „Książce zamiast Kwiatka”? Czemu „upiornym”??? 

Książka zamiast kwiatka A jaki masz charakter?

Aleksander Rogoziński Łagodny. Znany jestem ze swojej dobroci, tolerancji i prostolinijności 

Magdalena Witkiewicz Alek, a kiedy zabawny horror? Tak by mi pasował też do Ciebie!

Alek Rogoziński  chyba nieprędko – horror to jednak inny gatunek, zbyt łatwo tam o pastisz zamiast dobrej książki – najpierw jeszcze 3 ksiazki o Joannie i Betty, a potem napiszę coś… o sobie 

Agnieszka Kowalska o sobie hmm zabrzmiało interesująco 

Książka zamiast kwiatka Alek, jak napiszesz o sobie, to dopiero będzie horror 

Alek Rogoziński Książka zamiast kwiatka Horror/dramat/komedia i „Grey” w jednym! 

Agnieszka Kowalska napisz o sobie a później zekranizuj 

Iza Wyszomirska Jeszcze lepiej! 

Piotr Sternal To ja tylko chętnie pozdrowię 

Alek Rogoziński Dziekuję  do zobaczenia w Krakowie!

Iwona Banach Dla kogo pan pisze? Dla kobiet, bo więcej czytają? Dla mężczyzn, bo kryminał to jednak domena mężczyzn, czy nie ma to dla Pana znaczenia?

Alek Rogoziński Nie mam jakiegoś wyobrażenia swoich czytelników. Intuicja podpowiada mi, że bardziej dla kobiet. A jak Pani myśli? 

Iwona Banach Jeszcze nie wiem, nie czytałam, ale kuszą mnie bardzo stąd pytanie.

Alek Rogoziński Iwona Banach Mam nadzieję, że w końcu ulegnie Pani pokusie  Ponoć warto 

Anna Piotrowska Oj warto. .. można się nieźle ubawic 

Małgorzata Kursa Co było pierwsze – Korfu, czy pomysł na morderstwo? Jak takie urokliwe miejsce może natchnąć do opisywania zbrodni? Co dało impuls powieści?

Alek Rogoziński Korfu – to tam wymyśliłem, co i jak. Mówiłem to już chyba – nie mogę się opalac, bo mam jasną karnację i z miejsca dostaje plam, więc siedzę w cieniu, nudzę się jak mops, obserwuję ludzi i… wymyślam morderstwa  Chyba mam zwyrodniałą wyobraźnię…

Małgorzata Kursa Niekoniecznie. Wymyślać morderstwa w przyjemnych okolicznościach przyrody to bardzo energetyzujące zajęcie 

Alek Rogoziński Nową ksiązkę wymyśliłem też na plaży – w Portugalii. Jakbym więcej podrózował, to bym pewnie pisał książkę co 2 miesiące. Ech… pomarzyć… 

Małgorzata Kursa Nie radzę  Książki pisane co dwa miesiące to już produkcja, nie pisanie.

Natalia Sobota A ja bym była za powinniśmy zbiorowo wysyłać Pana na wakacje 

Alek Rogoziński Małgorzata Kursa To zalezy od natchnienia  Mróz pisze ksiązki chyba co miesiąc i wszystkie są w porzadku!

Małgorzata Kursa On jest nietypowy To upiór pracowitości; w tak młodym wieku zdążył już tak wiele zrobić, że to nieprawdopodobne dla takiego lenia jak ja.

Alek Rogoziński Dla mnie też. Koniecznie chcę go poznać na Targach i wybadać, czy nie jest robotem (mam takie podejrzenia!)

Alek Rogoziński Witam,bardzo mi miło – mam nadzieję, że spędzimy fajną i dla mnie zaskakującą godzinę  Zaczynamy!

Izunia Raszka Bardzo miło się czyta Pana odpowiedzi. 

Iza Wyszomirska W jednej recenzji „Morderstwa na Korfu” przeczytałam, że Joanna zarzeka się, że napisze książkę lepszą od Grey’a i użyje w niej takie sprzęty gospodarstwa domowego, o których się nikomu nie śniło. Alku, a Tobie nie chodzi po głowie, aby napisać tego typu książkę? 

Alek Rogoziński Hahahahahahaha… Jasne, że tak, ale chyba muszę jeszcze pozbierać doświadczenia. Wiadomo – dobra ksiązka wymaga dobrego researchu 

Anna Sakowicz I odpowiedniego sprzętu gospodarstwa domowego  

Iza Wyszomirska A ja bym bardzo chciała przeczytać taką książkę w wykonaniu polskiego autorka 

Alek Rogoziński Ania – co Ty na to?

Anna Sakowicz Ha, ha  ja odpadam w takich klimatach. 

Natalia Sobota Może moje pytanie będzie dziwne, ale dlaczego akurat Korfu? Skąd pomysł by akcja działa się na tej wyspie? Był tam Pan może i wiąże jakieś szczególne wspomnienia?

Alek Rogoziński Mieszkałem w takim pensjonacie na Korfu jak ten opisany w książce – inspirujące miejsce. A poza tym wyspa mnie zachwyciła, co mam nadzieję udało mi się oddać w powieści, i koniecznie chciałem oddać jej klimat na kartach książki. Poza tym – podróże mnie inspirują.

Natalia Sobota Bardzo dziękuję za odpowiedź

Kinga Kosiek  Jestem straaasznie ciekawa jak to u Pana było z tym podglądaniem serialu „Ja, Klaudiusz”  , bo sama przeczytałam obie książki, „Ja, Klaudiusz” i „Klaudiusz i Messalina” jako smarkula  , w trzy dni   . Też po kryjomu  !

Alek Rogoziński Obejrzałem go mając 10 lat. Zresztą – wychowywałem się na bardzo niestosownych do mojego wieku lekturach. A teraz nadrabiam to, czytając mniej poważną literaturę. A z ciekaowści – które postać z „Ja, klaudiusz” była Twoją ulubioną?

Kinga Kosiek Cóż, właśnie z przerażeniem pomyślałam czy aby na pewno zmienił mi się odbiór świata od tamtej pory  , bo pamiętam, że bardzo kibicowałam Klaudiuszowi  . No i nie mogłam pojąć po kiego mu ta Messalina  ! A teraz jestem już wiekowo dojrzała , a dalej różnych takich Klaudiuszów nie mogę zrozumieć  . I właśnie wpadłam na pomysł, że chyba sobie muszę odświeżyć tę lekturę  .

Alek Rogoziński Ja uwielbiałem Liwię, żonę Augusta  Mam pociąg do złych kobiet!

Kinga Kosiek A tak swoją drogą  – a Pana / Twoja  ulubiona postać z „Ja, Klaudiusz”  ???

Kinga Kosiek No tak  , w sumie to zawsze dobre wytłumaczenie  : „Bo to zła kobieta była”  !

Kinga Kosiek Właściwie to ja mogę zrozumieć potrzebę umieszczenia jakiegoś trupa w pięknych okolicznościach przyrody  ( choć i tak chyba nikt nie przebije pomysłowości Pani Małgosi ( Małgorzata Kursa )  , tylko ona jedna może umieścić kapusia w kapuście modrej ), ale w takim razie gdzie NIE umieściłby Pan raczej akcji swojej kolejnej książki  ???

Alek Rogoziński W miejscu, którego kompletnie nie znam. Boję się polegnąć na jakichś detalach. I tak w „Mordestwie…” mój kolega znalazł nieścisłość, która fatalnie świadczy o tym, co robiłem na wykładach z historii literatury na studiach 

Kinga Kosiek  No tak  , słuszne rozumowanie  . Aczkolwiek wielu autorów chyba nieszczególnie się tym przejmuje  . Zresztą, różnie to bywa  . Gdy byłam dzieciakiem, moja wyobraźnia wręcz szalała przy czytaniu książek Karola Maya  , „Old Surehand” i „Winnetou” to była niemal moja Biblia  , a tymczasem autor opisywał świat, którego tak naprawdę nie znał  . Ale za to jak to robił  !

Agnieszka Wójcik Oo widzę, że uwielbia pan podróże. Ja również !  Jeśli miałby Pan możliwość rzucenia wszystkiego i zwiedzenia całego świata w ciągu miesiąca. To gdzie by się pan wybrał i z kim ? Proszę podać 5 miejsc i 2 ludzi i oczywiście uzasadnic ^^

Alek Rogoziński Tylko miesiąca? hmmmm… Mam taką trasę – Norwegia – Dania – Irlandia – Islandia – Kanada – Meksyk – Kuba – Brazylia – Peru – a na koniec wypoczynek w Sri Lance. A z kim? Z przyjaciółmi!

Agnieszka Wójcik Właśnie, co do przyjaciół. Mówi się ,że ludzia to zwierzęta stadne. Ile osób liczy pana osobiste stadko? Co Was połączyło? Pasja, praca czy może coś innego ?

Agnieszka Wójcik Jest pan Wodnikiem . Ludzie spod tego zodiaku są gotowi na inność, gotowi nieśc pomoc każdemu i odpoczywają w ruchu. Czy to się zgadza z Pana osobowośćią ? Jak spędza pan aktywnie wypoczynek ? Spacery, bieganie, aeorobic, może pływanie ?^^

Alek Rogoziński Chyba jestem nietypowym Wodnikiem, ale straszny ze mnie leniuch. Spcery – owszem, mogę chodzić i 10 godzin dziennie, ale głównie na wyjazdach. Jedyny sport, jaki kocham to kręgle – na kręgielni mogę spędzić pół dnia. Miałem nawet pomysł, żeby zrobić premierę ksiązki na kręgielni, ale jakoś go nikt nie podchwycił  Szkoda.

Agnieszka Wójcik Szkoda, z chęcią bym wzięła udział ^^. Zawsze to coś nietypowego i innego 

Kinga Kosiek A to witam w klubie leniwych Wodników  !!! Też najlepiej toleruję spacery  , mogą być nawet bardzo długie  . Przy chodzeniu dobrze mi się myśli   !

Agnieszka Kowalska Klub Wodników  to i ja się przyłączam do tych spacerujących 

Agnieszka Wójcik A przyjmiecie Rybkę do tego ? Też leniwą ^^

Alek Rogoziński Agnieszka Wójcik Jasne!

Małgorzata Harasim Alek Rogoziński ja bym podchwyciła premierę w kręgielni – uwielbiam kręgle!

Iza Wyszomirska Mówisz Alku, że masz w sobie trochę z dzieciaka. Mnie ciekawi jaki ten dzieciak w Tobie siedzi teraz, a jaki byłeś, gdy miałeś kilka, kilkanaście lat? I jak wraz z upływem lat nie stracić cząstki tej dziecięcości? 

Alek Rogoziński Wręcz przeciwnie – im jestem starszy, tym bardziej zdziecinniały  jako dziecko byłem raczej nieśmiały, nad wiek poważny i raczej introwertyczny…

Iza Wyszomirska Aż strach pomyśleć co będzie za jakieś 20 lat, a może jednak nie? 

Alek Rogoziński Na pewno będe już kompletnie zdziecinniały – coś al la Jack Sparrow 

Kinga Kosiek A skąd w ogóle pomysł na główną bohaterkę kobietę  ? Zamiast jakieś ponurego Wallandera  albo innego Hole’a ?

Alek Rogoziński Bo ja kocham kobiety, to chyba najbardziej pasująca odpowiedź 

Kinga Kosiek Zdecydowanie lubię     !

Iza Wyszomirska Alku, a czy nie miałeś nigdy ochoty kogoś „zamordować” (mam nadzieję tylko w przenośni)? 

Alek Rogoziński Owszem. Wiele razy. Dlatego zacząłem pisac, żeby bezkarnie pomordować kilka osób, które mi się naraziły. To chyba dobra forma zemsty, prawda? 

Iza Wyszomirska O tak! Można się wyżyć 

Natalia Sobota Kolejne pytanie: Skoro kocha Pan Madonnę to czy któraś z książek powstała podczas słuchania którejś z jej płyt ?  Jeśli tak to jestem ciekawa której? 

Alek Rogoziński Ksiązkę pisze ok. 3-4 miesięcy, słuchanie jednej płyty przez taki długi czas sprawiłoby, że nigdy bym już chyba nie chiał do niej wrocic. Ale Madonna jest inspirująca. Kocham ją zwłaszcza z połowy lat 90. – z płyt „Bedtime Stories” i „Erotica”. A Ty masz jakąs swoją ulubiooną płytę?

Natalia Sobota Moją ulubioną płytą jest „Ray of Light” uwielbiam ją za utwór „Frozen” 

Alek Rogoziński A slyszała Pani to nagranie z tego roku? Brzmi jak z „Ray Of Light”:

Natalia Sobota świetne  pierwszy raz słyszę

Alek Rogoziński wiedzialem 

Małgorzata Harasim czy któraś z postaci jest wzorowana na Tobie ?
wiem, że w Ukochanym niektórzy bohaterowie mieli cechy Twoich znajomych a jak jest w Morderstwie? Ktoś z Morderstwa to Ty ?

Alek Rogoziński Mam po trosze z każdej z czterech głównych postaci – Joanny, Betty, Krzysztofa i Michała – tylko, kurcze, nie jestem tak przystojny jak Matt Bomer, który – jak ustalilismy – gra u mnie Krzysztofa. A szkoda…

Małgorzata Harasim czy wyjdę na ignorankę jak powiem, że nie wiem kto to Matt? 

Alek Rogoziński Znakomity aktor – znany m.in. z serii kryminalnej „Białe kołnierzyki”

Małgorzata Harasim no fskt, przystojności temu panu odmówic nie moża i podejrzewam, że nie tylko tego nie można mu odmówić 

Alek Rogoziński Talentu aktorskiego też nie – to na pewno!

Małgorzata Harasim ja bym chyba jeszcze innych rzeczy nie odmówiła 

Małgorzata Harasim witam
ponieważ mam tylko 15 min musze się streszczać:
czy porównywałeś swoje ksiażki?
któraś podoba Ci się bardziej, któraś mniej? czy uważasz może że są tak wyjątkowe że są nieporównywalne do siebie?

Alek Rogoziński To tak, jakbyś miała dwoje dzieci i ktoś ci zadał pytanie, które bardziej kochasz. Nie da się na to

Małgorzata Harasim czyli uznajemy, że obydwiue są nieporównywanle i zajefajne 

Kinga Kosiek Skoro kocha Pan książki Chmielewskiej i Christie to jestem ciekawa co Pan myśli o ich ekranizacjach  ??? Czy są wśród nich takie, które się Panu podobały  ? Ma Pan, na przykład, ulubionego odtwórcę roli Poirota  ???

Alek Rogoziński Poirot jest tylko jeden – David Suchet!!! Christie miała więcej szczęścia do ekranizacji – genialne poza serią o Poirocie jest np. „Zwierciadło pęka w odłamków stos” z Elizabeth Taylor. Chmielewska – sama o tym mówiła – ekranizacje miała marne, poza pierwszą – „Lekarstwo na miłość” z genialną Kaliną Jędrusik!

Kinga Kosiek To chyba myślimy podobnie  . Też jestem zdania, że Chmielewska, jak dotąd, nie miała szczęścia do ekranizacji, ale wciąż ufam, że kiedyś się jakiejś porządnej doczekam  !

Agnieszka Wójcik Zadam może dziwne pytanie. Ale czego najbardziej bał się pan w dzieciństwie. Klaunów, ciemności, pająków ? I czy czegoś boi się Pan teraz? A może nic się nie zmieniło przez ten czas?

Alek Rogoziński Od zawsze bałem się latać. Jak Robert Langton, bohater Dana Browna, mam kalustrofobię. Nie lubię węży i w ogóle gadów. A skąd pytanie o klaunów?

Agnieszka Wójcik A bo mnie osobiście przerażają. Może nie od dzieciństwa, ale za dużo horrorów się w życiu naglądałam z nimi w roli głównej ^^

Alek Rogoziński Nie, klaunów lubię może za sprawą piosenki Ałły Pugaczowej „Arlekino” 

Lubię to! Bohater serialu Bones agent FBI też boi się klaunów. A węży Indiana Jones 

Agnieszka Wójcik proszę powiedzieć jaki wynalezek XXI wieku jest dla Pana najważniejszy ? Za który przyznałby Pan nagrodę ? Bez którego nie odnalazł by się Pan teraz ?:)

Alek Rogoziński Chyba bez Internetu. Zbliża ludzi, dzięki niemu poznałem kilku ludzi, których znałem dotąd tylko z ekranu telewizora. A poza tym to genialne narzedzie marketingowe i poznawcze. Oczywiście, jak tylko człowiek wyplącze się już z miliona stron z pornografią   

Agata Malec Kiedy zaczął Pan pierwszy raz w życiu myśleć o napisaniu książki?

Alek Rogoziński Pierwszą ksiązkę – nota bene tez kryminał – napisałem mając 12 lat. Miała 20 stron i uśmierciłem w nim panią wychowawczynię z kolonii, która nie pozwalała nam kraść winogron z sadu obok budynkow kolonijnych. Niedawno przy przeprowadzce znalazłem to wiekopomne dzielo. To najzabawniejsza książka, jaką napisałem 

Agnieszka Wójcik To może tak na rozgrzewkę : Zawsze jestem ciekawa jak wygląda kogoś kącik artystyczny. Bałagan, milion papierów, czy może wręcz przeciwnie – idealny porządek? Łóżko, biurko a może wgl poza domem np w kawiarence ?

Alek Rogoziński Moj pokoj z reguly przypomina pobojowisko, a w czasie, kiedy piszęto tylko się nasila…

Agnieszka Wójcik A proszę zdradzić czy pisze pan od razu na laptopie, czy najpierw na papierze, a potem na laptopie ? Jak to wygląda :))?

Alek Rogoziński Na komputerze. Nie mam laptopa (ale ze mnie lamus, co nie?).

Kinga Kosiek Dobry wieczór 

Agnieszka Wójcik Hmm a jakis link do czata ? Czy to będzie się odbywać pod tym zdjęciem?

Małgorzata Kursa Pod tym zdjęciem 

Agnieszka Wójcik Dziękuję ^^

Agnieszka Wójcik Proszę sobie wyobrazić taką sytuację : zostaje pan ministerstwem szkolnictwa. Ma pan możliwośc dowolnego ingerowania w listę lektur szkolnych dla licealistów. Które książki zdecydowanie by Pan skreślił, a które dodał ? Może swoją ? ^^

Alek Rogoziński Mojej nie, bo lektur się z założenia NIE czyta  Nie wiem, co bym wykreslił, szczerze mówiąc nie znam aktualnego spis lektur, od czasu, kiedy hcodziłem do liceum, zmienił się on już chyba z kilkanaście razy…

Anka Krzyczkowska Skąd u filologa dziennikarza taka potrzeba uśmiercania wyimaginowanych ludzi?

Alek Rogoziński To nie potrzeba, to po prostu wyjście do napisania kryminału – gatunku, który dzięki Arthurowi Conan Doylowi i Agacie Christie uwielbiam od dzieciństwa!

Anka Krzyczkowska Ok, to jeszcze bardzo interesuje mnie coś ważniejszego  – jak smakuje Panu czekolada, ta grzecznie leżąca obok?   

Alek Rogoziński Anka Krzyczkowska Staram się jej nie jeść, bo od premiery poprzedniej ksiązki przytyłem 8 kilo i teraz przed targami staram się trochę z tego zrzucić. Nie chcę straszyć ludzi 

Natalia Sobota Powiem szczerze, że zdziwił mnie Pan odnośnie Bridget Jones  Czy są u niej jakieś cechy, które przypisałby Pan sobie? 

Alek Rogoziński CAŁE MNóSTWO!!! Też się codziennie ważę, też uważam, że slodka bułka jest bliskim zamiennikiem połowy jabłka, też nie umiem gotowac i przyrzadziłbym niebieską zupę (w ksiązce to było cos innego) i też kupuję rzeczy, których potem nie noszę, bo się w nie nie mieszczę. Wymieniać dalej…?

Natalia Sobota Zdecydowanie wystarczy 

Agnieszka Średnicka To ja się chociaż przywitam ?widzę że wieczór udany

Alek Rogoziński Owszem, jak zawsze, kieyd mam okazję porozmawiać z Czytelnikami! 

Agnieszka Średnicka Moja wygrana w Pana konkursie czeka w kolejce

Julita Góralska Piszę się już 3 cześć przygód Joanny, być może już pisałeś o tym ale przeoczyłam.

Alek Rogoziński Tak, napisał się już Prolog i I rozdział. Jesień nie sprzyja pisaniu, gorzej się do niego zebrać… Ale… Potem spadnie śnieg, a ja jestem dzieckiem Zimy, więc może bedzie łatwiej… Zobaczymy.

Julita Góralska Bardzo się cieszę. Mam nadzieję że wena będzie dopisywała i szybko ją skończysz .

Małgorzata Kursa Czy w kolejnej powieści też będzie o jedzeniu? Bo przy ostatniej dostałam ślinotoku (ciasteczka Rosy) i, przysięgam, że przytyłam od samego czytania. Muszę się nastawić psychicznie 

Alek Rogoziński A, jeszcze nie wiem  Ale cukiernia Rosy… Matko, co to jest za miejsce!!! Dla każdego łasucha to powiunno byc miejsce pielgrzymek!!!

Alek Rogoziński i wszystko PALCE LIZAĆ!!!

Małgorzata Kursa Psiakrew! Takie zdjęcia o tej porze! To się nazywa tortura!

Agnieszka Wójcik Uwielbiam pisać, parę opowiadań, jeden scenariusz, parę wierszy. Mnóstwo pomysłów na książkę, wiele rozpoczętych. Jednak.. przeszkadza mi mój słomiany zapał. Mam parę dni wenę, a potem kompletna pustka. Wiem również , że wielu podobnych do mnie ludzi ma takie problemy. Jakie rady dałby nam Pan , raczkującym pisarzom ? Jak pan sobie radzi z brakiem weny ? Czy istnieje jakiś magiczny sposób na sukces ?

Alek Rogoziński Niestety nie. Trzeba mieć trochę wewnętrznej dyscypliny, ale to przychodzi z wiekiem. Proszę dać sobie trochę czasu. Dobrze też robi deadline i telefon od wydawcy: „Miałeś oddać ksiązkę tydzień temu!” 

Kinga Kosiek Tempo, w jakim działa dziś mój internet, chyba mnie do grobu doprowadzi  i nawet mnie nikt nie będzie musiał nigdzie uśmiercać  , ani na Korfu  , ani w Bagniskach  

Małgorzata Harasim jeszcze przyszło mi na myśl takie pytanie , ponieważ widuję, że na fb publikujesz linki do muzyki
czy piszesz przy muzyce?
czy przy jakiejś piosence pisze ci się lepiej/szybciej/wygodniej ?…

Małgorzata Harasim jeszcze przyszło mi na myśl takie pytanie , ponieważ widuję, że na fb publikujesz linki do muzyki
czy piszesz przy muzyce?
czy przy jakiejś piosence pisze ci się lepiej/szybciej/wygodniej ?…

Alek Rogoziński Nie, żeby pisac, potrzebuję ciszy i spokoju. Ale za to odbijam sobie potem – na cały regulator!!! 

Kinga Kosiek Gdyby cudownym zrządzeniem losu miał Pan okazję przenieść się w machinie czasu i zrobić wywiad z Agatą Christie  , czy jest coś o co zapytałby ją Pan w pierwszej kolejności  ? Dla mnie ta kobieta jest fascynująca   ! Po przeczytaniu jej „Autobiografii” uważam, że musiała kochać życie, być niesamowicie inteligentna i chyba nie można było się z nią nudzić  !

Alek Rogoziński Zadałbym jej przede wszystkim pytanie: JAK PANI TO ROBI?! Bo nigdy nie udało mi się odgadnąć mordercy w Jej powieściach… U innych autorów jakoś nie mam takiego problemu…

Kinga Kosiek Genialna  ! I dlatego uważam, że musiała być fascynującym człowiekiem  !

Agnieszka Wójcik Co zabrałby Pan na bezludną wyspę ? jedną rzecz proszę i uzasadnić ^^

Alek Rogoziński Przyjaciół, ale wtedy chyba nie byłaby bezludna. Nie umiem żyć bez ludzi dokoła 

Agata Malec Czy jest Pan rozpoznawalny? Jeśli tak, to jaka była najzabawniejsza sytuacja z czytelnikiem?

Alek Rogoziński Nie, na szczęście nie. Mimo występów w telewizji, nikt mnie nie rozpoznaje (widać mam tam dobrą charaktyeryzację), a sytuację zabawną mialem raz, lata temu, jak jechałem autokarem do Paryza i od początku patrzyły na mnie dwie panie, starsza i młodsza. I wreszcie na którymś przystanku podeszły do mnie i powiedziały: „Chcialysmy powiedziec, ze ogladamy pana w telewizji i podziwiamy PANIE MARIUSZU”. I okaząło się, że wzieły mnie za pana Szczygła 

Agata Malec Spotkałam się z mężczyznami, którzy po prostu uwielbiają literaturę kobiecą. Czy zalicza się Pan do tej grupy?

Alek Rogoziński Tak, procentowo czytam 40%-60% z przewagą literatury teoretycznie dla płci pięknej. Kurczę, może nie powinienem się przyznawać do takiego dżenderyzmu?

Agnieszka Wójcik Czy ma pan czasami takie wrażenie, że fabuła danej książki jest przefantastyczna, do czasu.. Ostatniej strony ? Poprostu Zakończenie nie to. Ja niestety odczuwam to stosunkowo często..Jeśli mógłby Pan poprawić zakończenie jakiejkolwiek książki to która by to była i jakby się zakończyła

Alek Rogoziński Hmmmm… Jest taka seria kryminalna MC Beaton o Agacie Raisin – i każdą z tych książek czyta się kapitalnie aż do czasu rozstrzygnięcia, kto jest mordercą. Ta teoretycznie najbardziej ekscytująca scena w kryminale, tam jest najbardziej rozczarowująca.

Iza Wyszomirska Na Twoim profilu zauważyłam, że czytujesz książki Pani Magdy Witkiewicz (osobiście uwielbiam). Masz nawet przygotowane chusteczki. Ciekawi mnie jakie książki potrafią doprowadzić Cię do łez? 

Alek Rogoziński Ksiązki nie. Ale na kilku filmach oczy miałem wilgotne. Np. zawsze mam je na końcowych scenach „Kodu Da Vinci”.

Alek Rogoziński A Magdę uwielbiam – i serdecznie pozdrawiam!!!

Natalia Sobota Ma Pan jakiś swój ulubiony cytat Woody’ego Allena?

Alek Rogoziński O, wiele – ale tak na poczekaniu przychodzi mi do głowy jeden: „I co z tego, że nas jest dwoje, a on jeden. On ma siekierę i zaraz zrobi z nas czworo!”

Natalia Sobota mój ulubiony na poczekaniu to „”Zwariowałaś? Zachowaj trochę szaleństw na menopauzę!” ” 

Alek Rogoziński Natalia Sobota Z tego samgo zresztą filmu. Przy scenie z rozmową z mordercą, jak Allenowi zacina się taśma zawsze płaczę ze śmiechu 

Natalia Sobota oj tak ! 

Agnieszka Wójcik Co najbardziej szalonego zrobił pan w życiu? I co zamierza jeszcze zrobić ? 

Alek Rogoziński Najbardziej szalonego? Zacząłem pisać ksiażki to przebiło WSZYSTKO 

Agnieszka Bigos A ja chciałabym wiedzieć jaka rzecz/wydarzenie rozśmieszyło i przeraziło Pana najbardziej w życiu?

Alek Rogoziński Śmieszą mnie dialogi w mojej pracy. Ostatnio zastanawialiśmy się, jak inaczej napisac, że ktoś jest aloholikiem i ktoś zaproponował, żeby użyć zwrotu: „Ma problem z alkoholem”, na co nasz kolega odparował: „Jasne, chyba jak mu zamkną monopolowy!” -

Agnieszka Bigos Ja do dziś mam zeszyt ze szkoły średniej gdzie notowałyśmy z koleżankami teksty min. profesorów i innych koleżanek…np.”Absolutnie zgasło światło”albo „wyobraź sobie ,że idziesz chodnikiem…nagle potykasz się …i tak ząbkami o krawężnik…”Brrr…z kim ja chodziłam do szkoły??Z córkami Hannibala Lectera?? 

Alek Rogoziński Agnieszka Bigos Miałem panią od rosyjskiego, która posługiwała się dość oryginalnie polską mową i kiedyś oddając nam klasówki z saymi prawie dwójami i trójami skomentowała to słowami: „Ale nauczyciel (zawsze mowiła tak o sobie) rozumie, ze czynnik nerwowości spowodował, że niektóre literki nie dopisały” 

Agnieszka Wójcik Woli Pan książki które doprowadzają do łez bo są tak smutne, czy te które rozbawiają do tego stopnia ?

Alek Rogoziński Mysle, ze mamy dość smutków i powagi dokoła nas. Wolę ksiązki relaksujące i MĄDRZE bawiące 

Agnieszka Wójcik Czy zgadza się pan ze stwierdzeniem, że należy dążyć do celu po trupach?Czy są takie rzeczy warte krzywdzenia innych osób ?

Alek Rogoziński Nie. Mało tego – nie znoszę ludzi, ktorzy tak robią, bo z reguły zostawiają za sobą duzo ofiar. A ja nie lubię tych, ktorzy świadomie krzywdzą innych.

Agnieszka Wójcik Zgadzam się z Panem w 100 % ! 

Agnieszka Wójcik Mówi się,że Pana książki odbierane są w dużej mierze przez kobiet. Więc mam dla Pana zadanie.  Proszę w 5 słowach zachęcić do przeczytania Pana powieści mojego chłopaka (jest wybrednym czytelnikiem ^^ ) 

Alek Rogoziński Jeśli ma poczucie humoru i chce się zrelaksować – niech da mi szansę, a może go rozbawię. Proszę pozdrowić chłopaka 

Agnieszka Wójcik Mam nadzieję, że będzie mógł niedługo skorzystać bo sama również jestem bardzo ciekawa Pana powieści i na nią poluje ^^

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>