Monthly Archives Marzec 2020

JOANNA BATOR „Wyspa Łza od nowa”” *****

JOANNA BATOR „Wyspa Łza od nowa”” *****

KSIĄŻKA PRZEKAZANA PRZEZ WYD. ZNAK.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Dodatek, czy też kontynuacja poprzedniej powieści „Wyspa Łza”. Joanna Bator poszerzyła książkę o wątki autobiograficzne. Jednak akcja głównie dzieje się na Sri Lance, gdzie autorka nadal podąża śladami zaginionej Sandry Valentine. Niezwykle plastyczne są w tej książce opisy wyspy, ludzi, klimatu, atmosfery. Nie to jednak w tej książce jest najważniejsze. „Mroczna bliźniaczka” to chyba najważniejszy element tej powieści.Kim ona jest? Alter ego bohaterki, czy ucieczką od samotności, oswojeniem odwiecznych ludzkich lęków.

Towarzyszymy autorce w bardzo dziwnej podróży, po wyspie, ale też po mapie ludzkiego ciała, człowieczych demonów i wreszcie po mapie życia pisarki...

Read More

MICHAŁ SZYMAŃSKI „Tajemnicze miasto. Spacery po Warszawie. Śródmieście Północne” *****

MICHAŁ SZYMAŃSKI „Tajemnicze miasto. Spacery po Warszawie. Śródmieście Północne” *****

Książka przekazana przez wydawnictwo CM.

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst „Michał Szymański Tajemnicze Miasto Spacery po Warszawie Śródmieście Północne NOKIA”

Pięknie wydana książka z wieloma fotografiami. Jednak najważniejsza jest treść. Autor oprowadza nas po Śródmieściu Warszawy, zaczynając od placów, poprzez Muranów, tereny byłego Getta, następnie zwiedzamy Mariensztat i Powiśle, Wielopole, Grzybów i wracamy na ulicę Marszałkowską. Mnóstwo ciekawostek, wiele na temat historii odwiedzanych miejsc, a wszystko to napisane szalenie interesująco. Ta książka, nie jest zwykłym przewodnikiem, jest przepiękną gawędą o stolicy. Najwyższa ocena i gorąco polecam nie tylko mieszkańcom stolicy. (G.S.)

Read More

KAROLINA STASZAK „ENDOMETRIOZA. KOBIECOŚĆ NIE MUSI BOLEĆ”*****

KAROLINA STASZAK „ENDOMETRIOZA. KOBIECOŚĆ NIE MUSI BOLEĆ”*****
KSIĄŻKA PRZEKAZANA PRZEZ WYD. MANDO

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

W Polsce około milion kobiet choruje na endometriozę. Jak ją rozpoznawać? Czym się objawia? Czym jest leczenie holistyczne endometriozy? Jak radzić sobie z tym problemem w codziennym życiu?

Autorka, opierając się na własnym przykładzie opisuje doświadczenia i walkę, jaką musiała podjąć by endometrioza nie zdominowała jej życia. W książce znajdziemy nie tylko porady specjalistów z dziedziny psychologii, seksuologii czy dietoterapii. Mamy tutaj także przepisy kulinarne i prawdziwy przykład kobiety, która nie poddała się, choć niejednokrotnie miała poczucie przegranej.

Polecam tę książkę każdej kobiecie. Pamietajmy, lepiej zapobiegać niż leczyć...

Read More

„Bądź zmianą. MAREK KAMIŃSKI w rozmowie z JOANNĄ PODSADECKĄ” *****

„Bądź zmianą. MAREK KAMIŃSKI w rozmowie z JOANNĄ PODSADECKĄ” *****

Książka przekazana przez wyd. MANDO.

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst

Kocham Marka Kamińskiego za jego podejście do życia, za jego spokój wewnętrzny, uważność, otwartość, mądrość. W tej wspaniałej rozmowie Marek Kamiński opowiada o swojej fascynacji Japonią, podróżą elektrycznym samochodem przez Syberię. Wspaniałe opisy , ale najważniejsze w tej książce jest co innego. Mądrość, wyważenie. Nasz polarnik umie przemówić do czytelnika, czytając tę książkę, miałam wrażenie, że rozmawia ze mną. Nie poucza, niczego nie narzuca. Po prostu opowiada o sobie, napotkanych ludziach, o tym, czego się od nich nauczył. Ta książka daje siłę, wiarę w to, że zawsze można coś zmienić w swoim życiu, trzeba tylko mieć trochę odwagi...

Read More

OLGA RUDNICKA „Oddaj albo giń!” *****

OLGA RUDNICKA „Oddaj albo giń!” *****

Książka przekazana przez wyd. PRÓSZYŃSKI i S-ka.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Fantastyczna komedia kryminalna. Matylda pracuje w bibliotece, ma nudnego męża i bardzo rozgarniętą dziesięcioletnią córeczkę. Młoda kobieta od dziecka była wścibska i ma wielkie marzenie. Chce zostać detektywem. Pewnego dnia znajduje w bibliotece zwłoki jednego z czytelników i mocno poturbowanego derektora (zresztą wrednego typa). Zostaje wplątana w śledztwo.

Mnóstwo sytuacyjnego humoru, fantastyczne dialogi, pędząca akcja, już czynią tę książkę szalenie interesującą. Do tego rewelacyjna postać bohaterki. Matylda jest urocza, trochę dziwna, ale na plus. Mnie rozbawił pewien prokurator, którego nazwisko zostało trochę przekręcone i wiele osób określało go jako Oszczymurek...

Read More

EWA KASSALA „NOWOCZESNA CZARODZIEJKA. TWÓJ SUKCES” *****

EWA KASSALA „NOWOCZESNA CZARODZIEJKA. TWÓJ SUKCES” *****

KSIĄŻKA PRZEKAZANA PRZEZ WYDAWNICTWO VIDEOGRAF.

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst „VIDEOGRAF Xassala NOWOCZESNA CZARODZIEJKA Twój sukces”

Jeśli jesteś nowoczesną kobietą, świadomą siły własnej kobiecości, łączącą intuicję z rozumem, tradycję z postępem, wrażliwość z inteligencją, refleksyjność z aktywnością w różnych dziedzinach, pamięć przeszłości ze śmiałym spojrzeniem w przyszłość, jeśli na dodatek odczuwasz silny związek z przyrodą, jesteś wyczulona na jej naturalną magię… to jesteś współczesną czarodziejką. Nawet jeśli jeszcze o tym nie wiesz. Ten przewodnik uświadomi Ci, jak korzystać ze swojej mocy...

Read More

REMIGIUSZ MRÓZ „EKSTRADYCJA” *****

REMIGIUSZ MRÓZ „EKSTRADYCJA” *****
KSIĄŻKA PRZEKAZANA PRZEZ WYD. CZWARTA STRONA

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i tekst

Minęło kilka miesięcy od wydarzeń z poprzedniej części. Chyłka w dalszym ciągu pozostaje nieuchwytna, mimo że wydano za nią europejski nakaz aresztowania. Tymczasem Kordian, który nie może poradzić sobie z brakiem informacji o Joannie, podejmuje się obrony pewnego Ukraińca. Witalij został posądzony o potrójne morderstwo. Niestety tuż po zdarzeniu uległ wypadkowi i stracił przytomność Teraz, kiedy wybudził się ze śpiączki, ma stanąć przed obliczem sądu. Dowody jednoznacznie wskazują na jego winę ale sam oskarżony nie przyznaje się do zarzucanego mu czynu, bo … nic nie pamięta. Co się stało tamtej feralnej nocy?

Jedenasty tom serii z ulubionymi, warszawskimi adwokata...

Read More